مشکل کُشنده ای که در یادگیری همه بخش های زبان داریم!!!

دوست خوبم سلام..

امیدوارم لحظات زندگیت همونجور که آرزو داری پر از خوشی و پیروزی باشه.

 

 چند روز پیش به همه دوستان عزیزم که عضو خانواده بزرگ جادوی زبان هستن ایمیل هایی فرستادم و ازشون خواستم که حسشون از یادگیری کامل زبان رو بهم بگن و بهم بگن که چه مشکلی باعث می شه تا نتونن زبان رو کامل یاد بگیرن و این حس عالی رو تجربه کنن…

خدا رو شکر می کنم که خیلی از عزیزان تو این نظر سنجی شرکت کردن، و احساس خودشون و مشکل اصلی خودشون رو با من در میان گذاشتن.

 

از امروز و در این مجموعه چند قسمتی راه حل های این موانع و مشکلات که باعث می شه خیلی از دوستان نتونن در زبان پیشرفت خوبی داشته باشن رو ارائه می دم، تا بتونیم کنار هم این موانع رو از سر راه برداریم و بتونیم بیشتر و بیشتر در زبان انگلیسی پیشرفت کنیم و به نتیجه عالی برسیم و بهترین تجربه ها و حس ها رو تجربه کنیم.

 

یکی از مشکلاتی که مشکل اکثر زبان آموزهاست و ممکنه یکی از مشکلات تو هم باشه اینه که، بعضی ها در یک بخشی از زبان مهارت خیلی خوبی دارن و می تونن براحتی کارهای خودشون رو در اون بخش انجام بدن، ولی در بخش های دیگه مهارت و پیشرفت قابل قبولی ندارن.

 

بطور مثال: بعضیها دایره لغت انگلیسی خیلی خوبی دارن ولی جمله سازی خوبی ندارن، یا در خواندن متن های انگلیسیی عالی هستن ولی نمی تونن خیلی خوب صحبت کنن.

 

همه ما می دونیم که اگه فقط تو یکی از بخش های زبان انگلیسی خوب باشیم ولی در قسمت های دیگه ضعیف باشیم، پیشرفت خوبی در زبان نداریم و مطمئنا تو اون بخش ها نمی تونیم کاری از پیش ببریم. 

 

بیا این داستان رو تصور کنیم:

تو وارد یه کشور انگلیسی زبان می شی یا با یه نفر که انگلیسی بلده روبرو می شی (یه توریست). حالا باید شروع کنی و با اون درباره کشورش و کارش و مسائل مختلف صحبت کنی، ولی تو فقط در نوشتن (writing) مهارت خیلی خوبی داری ولی صحبت کردن به انگلیسی رو بلد نیستی.

تصور کن از همون مطالبی که درباره نوشتن به انگلیسی بلدی برای صحبت کردن هم استفاده کنی.

می دونی حس تو و اون کسی که با اون حرف می زنی چیه؟

مثل یه رباتی هستی که داره برای یه نفر دیگه یه مقاله می خونه و هیچ حسی در جکاتش نیست و اصلا نمی دونه چطوری حرفاش رو شروع کنه، ادامه بده و موقعیت خوبی رو برای مکالمه با اون شخص بسازه. مسلما هیچ کس دوست نداره با کسی که مثل یه رباته مکالمه کنه و دوست نداره حرف هایی که می زنی شبیه به یه مقاله باشه که ربطی به اون موقعیت نداره و جملاتش ربطی به صحبت کردن به انگلیسی نداره.

 

تو می خوای یه شغل عای بدست بیاری ولی نمیشه…

فکر کن برای پیشرفت در کار فعلی خودت نیاز به یادگیری کامل زبان داری یا برای مصاحبه شغلی در شغلی که مدت ها بود دنبالش بودی دعوت شدی…

در این موقعیت می تونی بگی من فقط تو یه بخش زبان خیلی مهارت دارم؟؟

تو واقعا و از ته دل می خوای موقعیت شغلی که آرزوشو داری رو بدست بیاری و نیاز یه مهارت کامل در زبان داری و خیلی خوب می دونی که،  نمیشه فقط با استفاده از یک مهارت این کار رو کرد. و اگه همینطوری و بصورت تک بُعدی در زبان پیش بری همه موقعیت ها رو یکی پس از دیگری از دست میدی. 

 

خبر خوبی برات دارم…

ولی خبر خوب اینجاست که تو تنها نیستی که این مشکلو داره و از اون بهتر اینه که لازم نیست اطلاعاتی که از قبل داری رو کنار بذاری و دنبال اطلاعات جدید برای تقویت مهارت های دیگه خودت در زبان بگردی.

در این ویدئو درباره یکی از مهمترین بخش های زبان صحبت میکنم که اکثر زبان آموزها علی رغم اینکه در بخش های دیگه زبان عالی هستن در این مهارت خیلی ضعیف یا صفر هستن. توضیحات و راه حل هایی که تو این ویدئو ارائه دادم تا امروز به خودم و خیلی از زبان آموزهام کمک کرده تا با استفاده از اطلاعات قبلیشون پیشرفت های خوبی رو در این مهارت اساسی زبان انگلیسی داشته باشیم.

 

بعد از تماشای ویدئو می تونی فایل متنی و صوتی کامل این مطلب رو برای خودت [cp_modal id=”cp_id_1415c”]دانلود کنی تا موقع نیاز براحتی این مقاله رو بطور کامل در دسترست داشته باشی.[/cp_modal] 

 

 


 

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشی.

 

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *