مؤثرترین روشی که برای یادگیری لغات انگلیسی می شناسم!!!

دوست عزیزم سلام

امیدوارم در تمام لحظات عمرت شاد و پیروز و موفق باشی…

تمام زبان هایی که در دنیا می شناسم و یا با اونا کار کردم، همگی در مرحله اول از حروف و بعد از آن از کلمات تشکیل شده اند.

در واقع لغات هر زبان پایه ای ترین قسمتی هستند که هر کسی که قصد یادگیری زبان رو داره باید به اون مسلط باشه.

ولی می دانی مشکل کجاست؟؟؟

مشکل اینجاست که وقتی تعداد کمی لغت از یک زبان یاد می گیریم دیگه به فکر افزایش دایره لغتمان نیستیم و همین کار هم باعث می شه تا دایره لغت خیلی کمی در اون زبان داشته باشیم. این بخاطر اینه که وقتی بطور مستقیم لغت ها رو یاد نمی گیریم، تعداد کمی لغت بطور غیر مستقیم وارد ذهن ما می شه. (منظورم از غیر مستقیم، خوندن کتاب و دیدن فیلم و… به زبانی که داریم یاد می گیریمه.)

کجا دچار دردسر می شیم..

وقتی لغات کمی از یک زبان در ذهن ما باشه. (در تمام این مقاله و مقاله های دیگه منظورم از ذهن، ذهنِ بلند مدت ماست نه ذهن کوتاه مدت. چون این ذهن بلند مدته که یادگیری ما رو گسترش میده ولی ذهن کوتاه مدت فقط از یادگیری لحظه ای مطالب خوشحال میشه و بعد از مدت کوتاهی اون مطلب رو فراموش میکنه.) پس اگه لغت های کمی از یک زبان در ذهن ما باشه در همه قسمت های اون زبان دچار مشکل می شیم و نمی تونیم کاری از پیش ببریم.

فکر کن با یه نفر در حال مکالمه هستی یا داری یه متنی رو می خونی و یا داری یه مطلب به زبان انگلیسی می نویسی، و یهو می بینی که هیچ لغتی تو ذهنت نیست و به اصطلاح خودمون “ذهنت کاملا خالی کرده.”

اگه این اتفاق موقع تمرین برات افتاد هیچ موردی نداره، ولی اگه تو امتحانی که برات خیلی مهمه تمام ذهنت خالی بشه و حتی یه کلمه هم یادت نیاد چی؟

 

بزار کمی کمکت کنم…

اون فرصتی که بعد این امتحان و قبول شدن در اون منتظرش بودی، از بین میره. به همین راحتی. شخصی که ارتباطت با اون کل زندگی و کارتو عوض می کرد و درآمدتو بالاتر می برد، از دستت میره. به همین آسونی.

یه کاری که من می تونم برات بکنم.

من می تونم یه کار خیلی خوب برات انجام بدم. اونم اینه که می تونم بهترین و مرثرترین روش یادگیری لغات انگلیسی که لغت ها رو در ذهن و حافظه بلند مدتت ثبت می کنه رو بهت یاد بدم .

منظورم از تثبیت در حافظه بلند مدت اینه که: بتونی تعداد خیلی زیادی از لغت ها رو برای مدت طولانی در ذهنت داشته باشی و اونا رو فراموش نکنی، و همچنین هر لحظه که نیاز داشتی تا از این لغات استفاده کنی براحتی به ذهنت بیان و از اینکه به این راحتی می تونی از اونا استفاده کنی لذت ببری.

کاری که تو این ویدئو به خوبی انجام دادم…

این همون کاریه که تو این ویدئو انجام دادم. یعنی بطور کامل این مساله و یادگیری لغات انگلیسی رو بررسی کردم و دلایل فراموشی اونا رو کامل توضیح دادم، و در آخر ویدئو یه راه حل خیلی عالی ارائه دادم که بتونی با استفاده از اون برای همیشه این مشکل رو حل کنی.

بعد از تماشای این ویدئو می تونی با استفاده از دکمه دانلود، فایل متنی و صوتی این مطلب رو دانلود کنی و برای همیشه با خودت داشته باشی و موقع نیاز حتی بدون اینترنت هم از اون استفاده کنی.

 

 

دانلود فایل صوتی و PDF

آماده دانلودی؟ همین الان دانلود کن

دانلود فوری
close-link

 

 

 امیدوارم که از این مطلب هم لذت برده باشی.

 

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز      

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

مطالب زیر یادگیری شما را کاملتر می کند.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *