دوست همراهم سلام.

امیدوارم در هر جای این جهان که هستی دنیات پر از آرامش و دلت پر از شادی باشه…

همیشه سعی کردم در زبان بهترین و کاربردی ترین مطالب رو یاد بگیرم و اونا رو به زبان آموزهای خودم چه در کلاسهای حضوری و چه به کسانی که در دوره های آنلاینم شرکت می کنن آموزش بدم. حتی کاربران عزیز سایتم رو هم همیشه در جریان این آموزش ها قرار می دم، ولی گاهی اوقات بوده که نتونستم حتی از یک قسمت از چیزهایی که یاد گرفتم هم استفاده کنم.

دلیل اینکه نمی تونستم از اطلاعاتی که در زبان دارم استفاده کنم زیاد هستند، که باعث می شدند من اعتماد به نفس کافی برای ارائه مطالبی که دارم رو نداشته باشم. الان که همه این مسائل رو حل کردم و دارم همه مطالب زبان رو آموزش می دم تعداد زیادی از کاربران عزیز سایتم و همینطور زبان آموزهای حضوری و آنلاینم همین مشکل رو با من مطرح می کنن.

خیلی از کسانی که تازه زبان رو شروع کردن یا در لول های بالای زبان هستن دوست دارن از زبانی که یاد می گیرن و اطلاعاتی که در ذهنشون هست با جرأت تمام و لذت کامل استفاده کنن، ولی با یه مشکل بزرگ روبرو هستن و اون هم اینه که: با وجود اطلاعات عالی در زبان، اعتماد به نفس کافی برای استفاده و ارائه اون مطالب رو ندارن.

اگه تو این موقعیت باشی….

با کلی ذوق و شوق داری زبان یاد می گیری و کلی از وقتت رو در روز به زبان اختصاص می دی و علاقه خیلی زیادی به یادگیری و استفاده از زبان انگلیسی داری.

یه روز با یکی از دوستات که می دونه تو زبان می خونی تو خیابون یه توریست می بینید و دوستتون می گه: “بیا بریم یکم باهاش حرف بزن”. ولی تو که جرأت این کار رو نداری!!!

حالا چیکار می کنی؟؟

  • چقد شرمنده دوستت می شی؟؟
  • سعی می کنی سریعتر از اون محل فرار کنی؟
  • دوستت بازهم روی تو حساب باز می کنه؟
  • پیش دوستای دیگت بازم می تونی ادعایی در زبان داشته باشی؟

 

اجازه بده یه مطلبی رو بهت بگم…

حتما دلیلی داره که با داشتن اون همه اطلاعات و خوندن زبان نتونستی در اون موقعیت از زبانی که این همه براش زمان و هزینه گذاشتی استفاده کنی.

شاید خودت نمی دونی ولی این دلایل باعث شده که اعتماد به نفست برای ابراز اطلاعاتت پایین باشه و نتونی با تمام جرات جلو بری و اون نتیجه ای که خودت از من بهتر می دونی رو بدست بیاری.

حالا باید چیکار کنیم…

خیلی سادست: باید این دلایل و مسائل که یکی از موانع بزرگ پیشرفتت در زبان هستن رو پیدا کنیم و با هم اونا رو حلشون کنیم، تا دیگه مانع یادگیری زبان نباشن و با این کار اعتماد به نفس خودمون در زبان رو انقد بالا ببریم که هر زمان و در هر موقعیتی براحتی همه اون چیزی که بلدیم رو با غرور و لذت استفاده کنیم.

من قبلا این کار رو برات انجام دادم…

من در این ویدئو دلایل کمبود یا نداشتن اعتماد به نفس در یکی از قسمت های مهم زبان رو بررسی کردم و با کمک 2 تو راه حل عالی کاری کردم که بتونی فقط و فقط با انجام این 2 تا راه حل معجزه آسا اعتماد به نفست در زبان و صحبت کردن به زبان انگلیسی رو 10 برابر کنی.

بعد از تماشای این ویدئو می تونی با استفاده از دکمه دانلود، فایل متنی و صوتی این مطلب رو دانلود کنی و برای همیشه با خودت داشته باشی و موقع نیاز حتی بدون اینترنت هم از اون استفاده کنی.

 
 

 امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشی.

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز      

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *