2 روش معجزه آسا، که اعتماد به نفست رو در زبان 10 برابر می کنه!!!

دوست همراهم سلام.

امیدوارم در هر جای این جهان که هستی دنیات پر از آرامش و دلت پر از شادی باشه…

همیشه سعی کردم در زبان بهترین و کاربردی ترین مطالب رو یاد بگیرم و اونا رو به زبان آموزهای خودم چه در کلاسهای حضوری و چه به کسانی که در دوره های آنلاینم شرکت می کنن آموزش بدم. حتی کاربران عزیز سایتم رو هم همیشه در جریان این آموزش ها قرار می دم، ولی گاهی اوقات بوده که نتونستم حتی از یک قسمت از چیزهایی که یاد گرفتم هم استفاده کنم.

دلیل اینکه نمی تونستم از اطلاعاتی که در زبان دارم استفاده کنم زیاد هستند، که باعث می شدند من اعتماد به نفس کافی برای ارائه مطالبی که دارم رو نداشته باشم. الان که همه این مسائل رو حل کردم و دارم همه مطالب زبان رو آموزش می دم تعداد زیادی از کاربران عزیز سایتم و همینطور زبان آموزهای حضوری و آنلاینم همین مشکل رو با من مطرح می کنن.

خیلی از کسانی که تازه زبان رو شروع کردن یا در لول های بالای زبان هستن دوست دارن از زبانی که یاد می گیرن و اطلاعاتی که در ذهنشون هست با جرأت تمام و لذت کامل استفاده کنن، ولی با یه مشکل بزرگ روبرو هستن و اون هم اینه که: با وجود اطلاعات عالی در زبان، اعتماد به نفس کافی برای استفاده و ارائه اون مطالب رو ندارن.

اگه تو این موقعیت باشی….

با کلی ذوق و شوق داری زبان یاد می گیری و کلی از وقتت رو در روز به زبان اختصاص می دی و علاقه خیلی زیادی به یادگیری و استفاده از زبان انگلیسی داری.

یه روز با یکی از دوستات که می دونه تو زبان می خونی تو خیابون یه توریست می بینید و دوستتون می گه: “بیا بریم یکم باهاش حرف بزن”. ولی تو که جرأت این کار رو نداری!!!

حالا چیکار می کنی؟؟

  • چقد شرمنده دوستت می شی؟؟
  • سعی می کنی سریعتر از اون محل فرار کنی؟
  • دوستت بازهم روی تو حساب باز می کنه؟
  • پیش دوستای دیگت بازم می تونی ادعایی در زبان داشته باشی؟

 

اجازه بده یه مطلبی رو بهت بگم…

حتما دلیلی داره که با داشتن اون همه اطلاعات و خوندن زبان نتونستی در اون موقعیت از زبانی که این همه براش زمان و هزینه گذاشتی استفاده کنی.

شاید خودت نمی دونی ولی این دلایل باعث شده که اعتماد به نفست برای ابراز اطلاعاتت پایین باشه و نتونی با تمام جرات جلو بری و اون نتیجه ای که خودت از من بهتر می دونی رو بدست بیاری.

حالا باید چیکار کنیم…

خیلی سادست: باید این دلایل و مسائل که یکی از موانع بزرگ پیشرفتت در زبان هستن رو پیدا کنیم و با هم اونا رو حلشون کنیم، تا دیگه مانع یادگیری زبان نباشن و با این کار اعتماد به نفس خودمون در زبان رو انقد بالا ببریم که هر زمان و در هر موقعیتی براحتی همه اون چیزی که بلدیم رو با غرور و لذت استفاده کنیم.

من قبلا این کار رو برات انجام دادم…

من در این ویدئو دلایل کمبود یا نداشتن اعتماد به نفس در یکی از قسمت های مهم زبان رو بررسی کردم و با کمک 2 تو راه حل عالی کاری کردم که بتونی فقط و فقط با انجام این 2 تا راه حل معجزه آسا اعتماد به نفست در زبان و صحبت کردن به زبان انگلیسی رو 10 برابر کنی.

بعد از تماشای این ویدئو می تونی با استفاده از دکمه دانلود، فایل متنی و صوتی این مطلب رو دانلود کنی و برای همیشه با خودت داشته باشی و موقع نیاز حتی بدون اینترنت هم از اون استفاده کنی.

 

دانلود فایل صوتی و PDF

آماده دانلودی؟ همین الان دانلود کن

دانلود فوری
close-link

 

 امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشی.

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز      

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

مطالب زیر یادگیری شما را کاملتر می کند.

مؤثرترین روشی که برای یادگیری لغات انگلیسی می شناسم!!!

دوست عزیزم سلام

امیدوارم در تمام لحظات عمرت شاد و پیروز و موفق باشی…

تمام زبان هایی که در دنیا می شناسم و یا با اونا کار کردم، همگی در مرحله اول از حروف و بعد از آن از کلمات تشکیل شده اند.

در واقع لغات هر زبان پایه ای ترین قسمتی هستند که هر کسی که قصد یادگیری زبان رو داره باید به اون مسلط باشه.

ولی می دانی مشکل کجاست؟؟؟

مشکل اینجاست که وقتی تعداد کمی لغت از یک زبان یاد می گیریم دیگه به فکر افزایش دایره لغتمان نیستیم و همین کار هم باعث می شه تا دایره لغت خیلی کمی در اون زبان داشته باشیم. این بخاطر اینه که وقتی بطور مستقیم لغت ها رو یاد نمی گیریم، تعداد کمی لغت بطور غیر مستقیم وارد ذهن ما می شه. (منظورم از غیر مستقیم، خوندن کتاب و دیدن فیلم و… به زبانی که داریم یاد می گیریمه.)

کجا دچار دردسر می شیم..

وقتی لغات کمی از یک زبان در ذهن ما باشه. (در تمام این مقاله و مقاله های دیگه منظورم از ذهن، ذهنِ بلند مدت ماست نه ذهن کوتاه مدت. چون این ذهن بلند مدته که یادگیری ما رو گسترش میده ولی ذهن کوتاه مدت فقط از یادگیری لحظه ای مطالب خوشحال میشه و بعد از مدت کوتاهی اون مطلب رو فراموش میکنه.) پس اگه لغت های کمی از یک زبان در ذهن ما باشه در همه قسمت های اون زبان دچار مشکل می شیم و نمی تونیم کاری از پیش ببریم.

فکر کن با یه نفر در حال مکالمه هستی یا داری یه متنی رو می خونی و یا داری یه مطلب به زبان انگلیسی می نویسی، و یهو می بینی که هیچ لغتی تو ذهنت نیست و به اصطلاح خودمون “ذهنت کاملا خالی کرده.”

اگه این اتفاق موقع تمرین برات افتاد هیچ موردی نداره، ولی اگه تو امتحانی که برات خیلی مهمه تمام ذهنت خالی بشه و حتی یه کلمه هم یادت نیاد چی؟

 

بزار کمی کمکت کنم…

اون فرصتی که بعد این امتحان و قبول شدن در اون منتظرش بودی، از بین میره. به همین راحتی. شخصی که ارتباطت با اون کل زندگی و کارتو عوض می کرد و درآمدتو بالاتر می برد، از دستت میره. به همین آسونی.

یه کاری که من می تونم برات بکنم.

من می تونم یه کار خیلی خوب برات انجام بدم. اونم اینه که می تونم بهترین و مرثرترین روش یادگیری لغات انگلیسی که لغت ها رو در ذهن و حافظه بلند مدتت ثبت می کنه رو بهت یاد بدم .

منظورم از تثبیت در حافظه بلند مدت اینه که: بتونی تعداد خیلی زیادی از لغت ها رو برای مدت طولانی در ذهنت داشته باشی و اونا رو فراموش نکنی، و همچنین هر لحظه که نیاز داشتی تا از این لغات استفاده کنی براحتی به ذهنت بیان و از اینکه به این راحتی می تونی از اونا استفاده کنی لذت ببری.

کاری که تو این ویدئو به خوبی انجام دادم…

این همون کاریه که تو این ویدئو انجام دادم. یعنی بطور کامل این مساله و یادگیری لغات انگلیسی رو بررسی کردم و دلایل فراموشی اونا رو کامل توضیح دادم، و در آخر ویدئو یه راه حل خیلی عالی ارائه دادم که بتونی با استفاده از اون برای همیشه این مشکل رو حل کنی.

بعد از تماشای این ویدئو می تونی با استفاده از دکمه دانلود، فایل متنی و صوتی این مطلب رو دانلود کنی و برای همیشه با خودت داشته باشی و موقع نیاز حتی بدون اینترنت هم از اون استفاده کنی.

 

 

دانلود فایل صوتی و PDF

آماده دانلودی؟ همین الان دانلود کن

دانلود فوری
close-link

 

 

 امیدوارم که از این مطلب هم لذت برده باشی.

 

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز      

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

مطالب زیر یادگیری شما را کاملتر می کند.
مشکل کُشنده ای که در یادگیری همه بخش های زبان داریم!!!

مشکل کُشنده ای که مانع یادگیری همه بخش های زبان میشه!!!

دوست خوبم سلام..

امیدوارم لحظات زندگیت همونجور که آرزو داری پر از خوشی و پیروزی باشه.

 

 چند روز پیش به همه دوستان عزیزم که عضو خانواده بزرگ جادوی زبان هستن ایمیل هایی فرستادم و ازشون خواستم که حسشون از یادگیری کامل زبان رو بهم بگن و بهم بگن که چه مشکلی باعث می شه تا نتونن زبان رو کامل یاد بگیرن و این حس عالی رو تجربه کنن…

خدا رو شکر می کنم که خیلی از عزیزان تو این نظر سنجی شرکت کردن، و احساس خودشون و مشکل اصلی خودشون رو با من در میان گذاشتن.

 

از امروز و در این مجموعه چند قسمتی راه حل های این موانع و مشکلات که باعث می شه خیلی از دوستان نتونن در زبان پیشرفت خوبی داشته باشن رو ارائه می دم، تا بتونیم کنار هم این موانع رو از سر راه برداریم و بتونیم بیشتر و بیشتر در زبان انگلیسی پیشرفت کنیم و به نتیجه عالی برسیم و بهترین تجربه ها و حس ها رو تجربه کنیم.

 

یکی از مشکلاتی که مشکل اکثر زبان آموزهاست و ممکنه یکی از مشکلات تو هم باشه اینه که، بعضی ها در یک بخشی از زبان مهارت خیلی خوبی دارن و می تونن براحتی کارهای خودشون رو در اون بخش انجام بدن، ولی در بخش های دیگه مهارت و پیشرفت قابل قبولی ندارن.

 

بطور مثال: بعضیها دایره لغت انگلیسی خیلی خوبی دارن ولی جمله سازی خوبی ندارن، یا در خواندن متن های انگلیسیی عالی هستن ولی نمی تونن خیلی خوب صحبت کنن.

 

همه ما می دونیم که اگه فقط تو یکی از بخش های زبان انگلیسی خوب باشیم ولی در قسمت های دیگه ضعیف باشیم، پیشرفت خوبی در زبان نداریم و مطمئنا تو اون بخش ها نمی تونیم کاری از پیش ببریم. 

 

بیا این داستان رو تصور کنیم:

تو وارد یه کشور انگلیسی زبان می شی یا با یه نفر که انگلیسی بلده روبرو می شی (یه توریست). حالا باید شروع کنی و با اون درباره کشورش و کارش و مسائل مختلف صحبت کنی، ولی تو فقط در نوشتن (writing) مهارت خیلی خوبی داری ولی صحبت کردن به انگلیسی رو بلد نیستی.

تصور کن از همون مطالبی که درباره نوشتن به انگلیسی بلدی برای صحبت کردن هم استفاده کنی.

می دونی حس تو و اون کسی که با اون حرف می زنی چیه؟

مثل یه رباتی هستی که داره برای یه نفر دیگه یه مقاله می خونه و هیچ حسی در جکاتش نیست و اصلا نمی دونه چطوری حرفاش رو شروع کنه، ادامه بده و موقعیت خوبی رو برای مکالمه با اون شخص بسازه. مسلما هیچ کس دوست نداره با کسی که مثل یه رباته مکالمه کنه و دوست نداره حرف هایی که می زنی شبیه به یه مقاله باشه که ربطی به اون موقعیت نداره و جملاتش ربطی به صحبت کردن به انگلیسی نداره.

 

تو می خوای یه شغل عای بدست بیاری ولی نمیشه…

فکر کن برای پیشرفت در کار فعلی خودت نیاز به یادگیری کامل زبان داری یا برای مصاحبه شغلی در شغلی که مدت ها بود دنبالش بودی دعوت شدی…

در این موقعیت می تونی بگی من فقط تو یه بخش زبان خیلی مهارت دارم؟؟

تو واقعا و از ته دل می خوای موقعیت شغلی که آرزوشو داری رو بدست بیاری و نیاز یه مهارت کامل در زبان داری و خیلی خوب می دونی که،  نمیشه فقط با استفاده از یک مهارت این کار رو کرد. و اگه همینطوری و بصورت تک بُعدی در زبان پیش بری همه موقعیت ها رو یکی پس از دیگری از دست میدی. 

 

خبر خوبی برات دارم…

ولی خبر خوب اینجاست که تو تنها نیستی که این مشکلو داره و از اون بهتر اینه که لازم نیست اطلاعاتی که از قبل داری رو کنار بذاری و دنبال اطلاعات جدید برای تقویت مهارت های دیگه خودت در زبان بگردی.

در این ویدئو درباره یکی از مهمترین بخش های زبان صحبت میکنم که اکثر زبان آموزها علی رغم اینکه در بخش های دیگه زبان عالی هستن در این مهارت خیلی ضعیف یا صفر هستن. توضیحات و راه حل هایی که تو این ویدئو ارائه دادم تا امروز به خودم و خیلی از زبان آموزهام کمک کرده تا با استفاده از اطلاعات قبلیشون پیشرفت های خوبی رو در این مهارت اساسی زبان انگلیسی داشته باشیم.

 

بعد از تماشای ویدئو می تونی فایل متنی و صوتی کامل این مطلب رو برای خودت دانلود کنی تا موقع نیاز براحتی این مقاله رو بطور کامل در دسترست داشته باشی.

آماده دانلودی؟ همین الان دانلود کن

دانلود فوری
close-link
 

 

 

دانلود فایل متنی و صوتی

آماده دانلودی؟ همین الان دانلود کن

دانلود فوری
close-link

 

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشی.

 

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

 

 

 

 

مطالب زیر یادگیری شما را کاملتر می کند.
تقویت Listening

2 روش اعجاب انگیز برای تقویت Listening انگلیسی

 

 

یکی از بزرگترین مشکلا تی که همیشه زبان آموزها رو در مسیر یادگیری زبان با خودش درگیر می کنه اینه که (نمی تونن زبان انگلیسی رو خوب بشنون). و همیشه دنبال راهی هستند که از آن برای تقویت Listening خودشون استفاده کنن تا در این مهارت به سطح عالی برسن.

 

می دانی مشکل از کجاست؟

ما از همان روز اول که داریم زبان رو یاد می گیریم، روی همه توانایی های زبان انگلیسی کار میکنیم، و همین کار هم باعث میشه از هر مهارت یعنی (Speaking, Listening . Reading , Writing) فقط ذره ای را یاد بگیریم، که معمولا در واقعیت کاربرد زیادی برامون نداره.

 

اجازه بده یه سؤال ازت بپرسم؟

تا حالا به این فکر کردی که خیلی ها بعد از گذراندن چندین ترم در دوره های مختلف هنوز هم در یکی از مهارت های زبان مشکل دارن؟ و همیشه می خوان که اون مهارت رو تقویت کنن ولی نمیشه!!!

مثلا یه نفر دوست داره وقتش رو برای تقویت Listening صرف کنه و رو این تواناییش کار می کنه. یا مثلا روی بقیه مهارت ها کار می کنه و می خواد بعدا برای تقویت Listening زمان صرف کنه.

 

در این حالت یه مشکلی پیش میاد..

مشکل اینه که وقتی مهارت های دیگه ات داره تقویت می شه و هیچ زمانی برای تقویت Listening صرف نمی کنی، این مشکل تا لِول های بالاتر با تو هست و یه روزی تو رو دچار مشکل می کنه.

 

بیا باهم تصور کنیم که…

تو یک موقعیتی قرار داری که باید به یه فایل صوتی انگلیسی گوش کنی و اونو برای دیگران بازگو کنی، یا داری با یه نفر که می دونه تو داری کلاس زبان میری فیلم زبان اصلی انگلیسی می بینی.

اون ازت می پرسه: این جمله که این شخص الان گفت چی میشه؟

یا می پرسه: معنی این جمله یا کلمه چی میشه؟

اگه متوجه بشی و بهش بگی که بهت تبریک می گم. تو از وقتی که برای تقویت Listening صرف کردی نتیجه گرفتی.

ولی اگه نتونی جواب بدی و نتونی بهش بگی که جی شنیدی، می تونی بهش بگی من با این همه ادعایی که دارم متوجه نشدم اصلا چی گفتن؟؟

فکر نکنم بتونی همچین کاری بکنی…

 

قبول دارم و درکت می کنم..

قبول دارم که کم آوردن پیش دوستان اون هم بعد این همه کلاس و دوره رفتن خیلی بده و روحیه آدمو خراب می کنه. و درک می کنم که آدم تو اون لحظه چه حالی داره.

فکر کن دوستت یا یکی از اعضای خانواده بگن “تو که این همه دوره رفتی وکلاس گذروندی، و الان نمیتونی متوجه این گفته ها بشی”

تو این لحظات آدم دوست داره تا بیشتر از این ضایع نشده اون محلو ترک کنه، یا اینکه از خجالتش نمی دونه چی بگه و حرفو عوض کنه..

ولی با اعتباری که دوستت برات باز کرده بود چیکار می کنی؟

 

من اینجا می خوام یه خبر خوب بهت بدم..

من هم مثل تو قبلا در این موقعیت بودم و واقعا درک می کنم که حالت اون موقع چقد گرفته شده. و من در یکی از این موقعیت های ضایع کننده مشابه،  تصمیم گرفتم که برای همیشه برای تقویت Listening خودم کاری بکنم و تا حدی این مهارتم رو بالا ببرم که با غرور تمام وقتی تو خونه ی فامیل ها و دوستان هستیم بگم فیلم زبان اصلی بیارید نگاه کنیم، ترجمش با من..

 

تو این مقاله هم می خوام از اول راه باهات همراه باشم و این راه حل ها رو مرحله به مرحله در اختیارت قرار بدم تا تو هم مثل من بتونی تو جمع هایی که صحبت از زبان و بلد بود ن زبان میشه حرفی برای گفتن داشته باشی.

 

فکر کن من امروز 2 تا راه حل عالی بهت می دم و تو شروع می کنی و 30 روز با اونها کار می کنی و تمرین می کنی و بعد از 30 روز می بینی که نه تنها خودت رو تقویت کردی، بلکه یه لهجه خیلی خوب هم برای خودت درست کردی که شبیه اونایی که زبان اصلیشون انگلیسیه..

 

 *** البته این هم بهت بگم که هر تمرینی نیازمند زمانه تا نتیجه عالی رو بده، ولی با همین دو تا تمرین کلی از  راه رو طی می کنی و پایه های شنیدارت (Listening) در انگلیسی خیلی قوی می شه. مطمئنم طی کردن ادامه مسیر با راه حل هایی که تو مقالات و ویدئوهای بعدی در اختیارت قرار می دم خیلی راحت تر میشه.

 

تماشای آنلاین ویدئوی کامل بررسی مشکل Listening انگلیسی همراه با

راه حل های اساسی تقویت Listening

 

 

راه حل چیه؟

  1. بعد از این هر کلمه ای رو که می خوای یاد بگیری تو یه دیکشنری خوب ببین و چند بار به تلفظش گوش کن. حالا چند بار هم بعد از شنیدن تلفظش اونو با صدای بلند با خودت تکرار کن. چند بار هم تلفظ رو با صدای آروم یا تو ذهنت تکرار کن.     (البته اگه این کلمه ها جزء کلمات پر کاربرد در انگلیسی باشه بهتره).
  2. از جملات آسون یا متن های آسون که فایل صوتی هم دارن شروع به شنیدن بکن و کلماتی که می شنوی و یا حدس میزنی رو از دیکشنری پیدا کن و طبق مرحله قبل چند بار گوش کن و با خودت تکرار کن. دفت کن و ببین که تلفظ این کلمات تو جمله چه تغییری کرده.

 

می دونم که این کارها نیاز به وقت گذاشتن و تمرین دارن. پس تو می تونی حداقل نیم ساعت در روز رو به این کار اختصاص بدی و نتیجشو ببینی. مطمئنم بعد 30 روز تغییری که تو تلفظ و شنیدنت اتفاق افتاده رو لمس می کنی.

 

تو با این کار  “یک تیر و دو نشان می کنی”. یعنی همزمان که برای تقویت Listening خودت زمان گذاشتی، تلفظت رو هم تقویت کردی.

 

در ویدئویی که تو این صفحه گذاشتم تمام این مراحل و یکی از دلایل اصلی که باعث می شه ما تو شنیدن زبان انگلیسی ضعیف باشیم رو کاملا بررسی کردم که همین تمرین ها هم مربوط به اون دلیله. مطمئنم که با دیدن ویدئو و خواندن کامل این مطلب کاملا متوجه می شی که ایراد از کجاست و باید چیکار کنی تا به نتیجه کامل برسی.

 

و همچنین می تونی (فایل صوتی و پی دی اف) این مقاله رو دانلود کنی و همراه خودت داشته باشی تا هر وقت که لازمش داشتی براحتی از اون استفاده کنی.

دانلود فایل صوتی و PDF

آماده دانلودی؟ همین الان دانلود کن

دانلود فوری
close-link

 

نظرت رو درباره این مطلب زیر همین پست قرار بده، تا بتونم در جریان مسائل بیشتری قرار بگیرم و همراهت باشم و کمکت کنم تا بتونیم مسائل بیشتری رو با هم حل کنیم.

مطالب زیر یادگیری شما را کاملتر می کند.

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری چهارم)

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری چهارم)

۱- پیشوندهایی مانند (dis- ,un- , re)و پسوند هایی مانند (ly, -ment, -ful) را یاد بگیرید.
 در زبان انگلیسی معنی بسیاری از کلمات با اضافه شدن یک پیشوند یا پسوند عوض می شود.حتی بعضی اوقات با اضافه کردن پیشوند ها و پسوند ها نقش کلمه هم عوض می شود(فعل به اسم یا صفت و حتی صفت هم به قید تبدیل میشود).یاد گرفتن اینهاباعث می شود با پیدا کردن ریشه کلمه به معنی لغات پی ببرید ودایره لغات خود را بسازید.

1

۲- زبان انگلیسی بر خلاف ژاپنی و فرانسه،در کلمات از استرس استفاده میکند.
برای لغات جدید تعداد سیلبل ها(هجاها) را حساب کنید و ببینید استرس در کجا قرا دارد.(هجا به مکث های کوچک بین تیکه های کوچک کلمه گفته میشود).در هر کلمه فقط یک استرس وجود دارد و آن هم همیشه روی حرف صدادار است.فعل های دو هجایی یک استرس در هجای دوم دارند مثل (beGIN).اسم های دوهجایی مثل (TEAcher) و صفت های دو هجایی مثل (HAPpy) هم در اول استرس دارند.

2

۳- از روزنامه ها و مجله ها برای پیدا کردن و یادگرفتن جملات مجهول استفاده کنید.
مجلات و روزنامه ها یک منبع خیلی عالی و به روز برای یادگیری لغات و عبارات پر کاربرد و جملات مجهول انگلیسی هستند.روزنامه بخوانید و زیر جملات پر کاربرد خط بکشید و آنها را در مکالمه های خود استفاده کنید.مقاله ها را ازاول بخوانید و جملات مجهول را پیدا کنید.با این کار در مراحل بعدی متوجه اخبار صوتی و تصویری هم میشوید.

6

۴- زبان مادری خودتان را مستقیم به انگلیسی تبدیل نکنید.
برای اینکه از لحاظ روانی هم آماده باشید سعی کنید انگلیسی فکر کنید.با خودتان هم انگلیسی صحبت کنید.البته در خلوت خودتون نه در اتوبوس،چون مردم فکر میکنند شما دیوانه شده اید.بعد از ماهر شدن  هر چه یاد گرفته اید را به دیگران هم انتقال دهید.

1234

۵- شما نمیتوانید انگلیسی را با خواندن کتاب مثل رانندگی کردن با یک ماشین یاد بگیرید.
زبان انگلیسی را فقط با بکار گیری واستفاده از آن می شود یاد گرفت.با دوستان و کسانی که بیشتر با آنها در ارتباط هستید انگلیسی صحبت کنید.اگر از اطرافیانتان کسی هست که زبان بلد است یا در حال یادگیری زبان است با او مکالمه کنید.

diverse-group-of-girls-talking-over-coffee

۶- کامل ترین راه یادگیری گرامر با صحبت کردن است.
از گرامرهایی که یاد میگیرید در جمله سازی های خودتان استفاده کنید.برای راحت تر شدن این کار میتوانید از هر دستور زبان انگلیسی چند جمله بسازید و چند بار تمرین کنید.وقتی جمله های خودتان را آماده و تمرین کنید بدون ترس حرف می زنید.

depositphotos_61886631-do-you-speak-english-sign

۷- یک دفتر یادداشت روزانه برای زبان داشته باشید.
هر روز تعدادی جمله بنویسید و به مرور به بیشتر نوشتن عادت کنید.رفته رفته می بینید که به راحتی از جملاتی که قبلا نوشته و تمرین کرده ایداستفاده می کنید.شما همیشه آماده جمله سازی و صحبت کردن با جملات آماده خودتان هستید.

stock-photo-businesswoman-writing-in-notebook-at-laptop-84994995

۸- تا حالا به این فکر کردید که در وبلاگ خودتان اطلاعاتتتان را به دیگران برسانید؟
شما با داشتن وبلاگ هم توانایی نوشتن و هم  قدرت در کنار هم قرار دادن اطلا عاتتان را کسب می کنید.یادگیری زبان با این روش باعث می شود دیگران هم شما را ببینند و با نظرات خودشان به شما کمک کنند.حتی اگر انتقادی هم باشد یا ایرادی گرفته شود بازهم به پیشرفت شما کمک می کند.

blog_logo_sxc

۹- برای تبدیل شدن به یک نویسنده حرفه ای ایده ها و فکرهای بیشتری را بدون در نظر گرفتن ایرادهای گرامری و املائی روی کاغذ بیاورید.
ابتدا درباره موضوعات مختلف برای خودتان بنویسید بعد روی ساختار درست آنها فکر کنید.و بعد از آن در نوشته نهایی خودتان از گرامر واملای درست استفاده کنید.و در آخرکار هم  کل نوشته را بخوانید و از کسی بخواهید که اشتباهات شما را اصلاح کند.

670px-copyedit-and-proofread-written-work-step-3

۱۰- روی مکثها و تاکیدهای خودتان در جملات هم  تمرکز کنید.
به کلماتی که معنی و مفهوم جمله روی آنها متمرکز است دقت کنید (مخصوصا هنگام شنیدن).بعد از این کلمات مکث کنید.با عوض کردن صدا یا بالا بردن آن نشان دهید تاکیدتان روی کدام کلمه کلیدی است.با این کار میتوانید معنی کلی هر جمله ای که می گویید را عوض کنید و توانایی بالایی از خودتان نشان دهید.به تفاوت این دو جمله در معنی دقت کنید.

                        “A woman without her man is nothing” and “(A woman) without her, man is nothing”

2016-09-13_07-57-02

 

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

مطالب زیر یادگیری شما را کاملتر می کند.

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری سوم)

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری سوم)

۱- عجله ای برای رسیدن و بالا رفتن به یک سطح بالاتر نداشته باشید.
روی سطحی که الان در آن هستید تمرکز کنید. سطح فعلی زبان خود را بسنجید و آن را تکمیل کنید.هیچ عجله ای برای رسیدن به مرحله های بالاتر نداشته باشید.هرساختمان بلندی پی محکمی دارد.

سایت های زیادی برای پیدا کردن سطح زبان وجود دارد.  💡 پیشنهاد ما به شما استفاده از تست تعیین سطح کمبریج است.  😎

10514487_m

۲- بیشتر ازتماشای تلویزیون دی وی دی ها را ببینید.
بهتر است برای بدست آوردن اطلاعاتی که ممکن است در مرحله اول از دست بدهید ،از دی وی دی های آموزشی یا مطالب در درسترس و قابل تکرار شدن استفاده کنید.چون امکان تکرار برای شما مقدور است.برنامه های تلویزیون امکان تکرار و در دسترس بودن را ندارند ولی دی وی دی ها،مخصوصا اگر یادگیری زبان انگلیسی با فیلم را دنبال میکنید امکان برگشت وتکرار به هر بخشی که روی آن تمرکز کرده اید را دارند.

2

۳- تماشای تلویزیون هم میتواند کمک کننده باشد ولی..
تماشای تلویزیون برای زبان آموزان سطوح بالای زبان خوب است و فقط شانس درست شنیدن چیزها را برای بار اول به شما میدهد.تماشای تلویزیون میتواند یک تمرین خوب برای صحبت با بومیان کشورهای انگلیسی زبان باشد،چون شما مجبور نیستید از آنها بخواهید گفته های خود را تکرار کنند.همانطور که اشاره کردیم برای سطوح پایین بهتر است از دی وی دی ها که امکان دیدن و تکرار دارند استفاده کنید.

3

۴- متن های سطح بندی شده را بخوانید.
در هر سطحی میتوانید کتابهای مخصوص خود را پیدا کنید.بهترین راه این است که از کتاب های صوتی استفاده کنید و  روش های یادگیری زبان با کتاب های صوتی را یاد بگیرید.این کار همزمان قدرت شنیدن،خواندن و صحبت کردن شما را تقویت میکند.از سطح خودتان شروع کنید و به مرور سطح خود را بالا ببرید.حالا می توانید کل یک رمان را بخوانید و یک احساس خیلی عالی داشته باشید.

4

۵- کتابهای کودکان کلمات آسانتری دارند واوایل کار یک جایگزین خوب برای متن های سطح بندی شده هستند.
با یاد گرفتن کلمات و عبارت های آسانتر زبان را بهتر و صحیح تر یاد می گیرید.استفاده از عبارات و جملات آسان در گفتگو هم راحت تر است و شما با اعتماد به نفس کامل از آنها استفاده می کنید.گرامر کتاب های کودکان هم آسان است و ترکیب پیچیده ای ندارد و همچنین برای یادگیری و استفاده سخت نیست.

5

۶- هر جا که میتوانید از زبان انگلیسی خودتان استفاده کنید.
فکر میکنید کار راحتی نیست؟فقط کافیست از کلمات و اصطلاحات کوتاه استفاده کنید و به مرور جملات دیگر را به آنها اضافه کنید.با اصطلاحات کوتاه انگلیسی دیگران را تأیید یا رد کنید.این کار باعث می شود دیگران تحسینتان کنند.

3

۷- در مرحله اولِ خواندن،درک معنی عمومی و کلی کافیست.
خواندن کلی یک مطلب به شما این امکان را می دهد که پی ببرید دید گاه کلی متن چه بوده و از آن برای حدس زدن معنی جملات و عبارات استفاده کنید.نگران این نباشید که معنی تک تک کلمات را متوجه نمی شوید.بعد از پیدا کردن معنی کلی برگردید ومعنی کلمات جدید را پیدا کنید.

7

۸- برای هر کلمه ای که در جمله متوجه نمیشوید،به کلمات یا جملات اطراف آن نگاه کنید.
این کار باعث فهمیدن بیشتر متن و بقیه جملات میشود.آنها به شما علامتی برای حدس موقعیت و کلمات  میدهند.سعی کنید معنی کلمات را از متن حدس بزنید.به کل قضیه فکر کنید و حدس بزنید بعد از آن چه اتفاقی ممکن است افتاده باشد و چه جمله ای ممکن است بیاید.ذهن خود را به تکاپو بکشید تا ذهنتان انگلیسی فکر کند.

8

۹- کلمات ریشه ای را یاد بگیرید،آنها به شما کمک میکنند معنی کلمات را حدس بزنید.
کلمات ریشه ای کلماتی هستند که پر کاربردند و معنی  جمله متکی به آنهاست.به عبارت دیگر انگار جمله برای آنها ساخته شده و معنی جمله روی آنها و کلماتی که به آنها مربوط است و بدون آن معنی خاصی ندارد متمرکز شده.همیشه دنبال کلمه کلیدی جمله باشید.با مدتی تمرین به این توانایی میرسید.کلمات مترادف هم کمک زیادی میکنند.
بطور مثال :                                                                               scribe = write                     min = small

9

۱۰- وقتی لغت جدید یاد میگیرید ،به شکل های دیگر آن هم فکر کنید.  

کلمات زیادی در زبان انگلیسی هستند که از یک کلمه ساخته می شوند ولی از نظر شکل ونقش و حتی معنی فرق دارند.یادگیری این شکل های متفاوت کلمات انگلیسی باعث بالا رفتن دایره لغات شما میشود.از طرفی هم بالا بودن دایره لغت باعث اعتماد به نفس شده به شما کمک میکند در هر موقعیتی جمله مناسبی را بسازید.
بطور مثال : شکل های مختلف کلمه    (Beauty)

(Beautiful (adjective), beautifully (adverb), beauty (noun

10

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

مطالب زیر یادگیری شما را کاملتر می کند.