نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری چهارم)

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری چهارم)

۱- پیشوندهایی مانند (dis- ,un- , re)و پسوند هایی مانند (ly, -ment, -ful) را یاد بگیرید.
 در زبان انگلیسی معنی بسیاری از کلمات با اضافه شدن یک پیشوند یا پسوند عوض می شود.حتی بعضی اوقات با اضافه کردن پیشوند ها و پسوند ها نقش کلمه هم عوض می شود(فعل به اسم یا صفت و حتی صفت هم به قید تبدیل میشود).یاد گرفتن اینهاباعث می شود با پیدا کردن ریشه کلمه به معنی لغات پی ببرید ودایره لغات خود را بسازید.

1

۲- زبان انگلیسی بر خلاف ژاپنی و فرانسه،در کلمات از استرس استفاده میکند.
برای لغات جدید تعداد سیلبل ها(هجاها) را حساب کنید و ببینید استرس در کجا قرا دارد.(هجا به مکث های کوچک بین تیکه های کوچک کلمه گفته میشود).در هر کلمه فقط یک استرس وجود دارد و آن هم همیشه روی حرف صدادار است.فعل های دو هجایی یک استرس در هجای دوم دارند مثل (beGIN).اسم های دوهجایی مثل (TEAcher) و صفت های دو هجایی مثل (HAPpy) هم در اول استرس دارند.

2

۳- از روزنامه ها و مجله ها برای پیدا کردن و یادگرفتن جملات مجهول استفاده کنید.
مجلات و روزنامه ها یک منبع خیلی عالی و به روز برای یادگیری لغات و عبارات پر کاربرد و جملات مجهول انگلیسی هستند.روزنامه بخوانید و زیر جملات پر کاربرد خط بکشید و آنها را در مکالمه های خود استفاده کنید.مقاله ها را ازاول بخوانید و جملات مجهول را پیدا کنید.با این کار در مراحل بعدی متوجه اخبار صوتی و تصویری هم میشوید.

6

۴- زبان مادری خودتان را مستقیم به انگلیسی تبدیل نکنید.
برای اینکه از لحاظ روانی هم آماده باشید سعی کنید انگلیسی فکر کنید.با خودتان هم انگلیسی صحبت کنید.البته در خلوت خودتون نه در اتوبوس،چون مردم فکر میکنند شما دیوانه شده اید.بعد از ماهر شدن  هر چه یاد گرفته اید را به دیگران هم انتقال دهید.

1234

۵- شما نمیتوانید انگلیسی را با خواندن کتاب مثل رانندگی کردن با یک ماشین یاد بگیرید.
زبان انگلیسی را فقط با بکار گیری واستفاده از آن می شود یاد گرفت.با دوستان و کسانی که بیشتر با آنها در ارتباط هستید انگلیسی صحبت کنید.اگر از اطرافیانتان کسی هست که زبان بلد است یا در حال یادگیری زبان است با او مکالمه کنید.

diverse-group-of-girls-talking-over-coffee

۶- کامل ترین راه یادگیری گرامر با صحبت کردن است.
از گرامرهایی که یاد میگیرید در جمله سازی های خودتان استفاده کنید.برای راحت تر شدن این کار میتوانید از هر دستور زبان انگلیسی چند جمله بسازید و چند بار تمرین کنید.وقتی جمله های خودتان را آماده و تمرین کنید بدون ترس حرف می زنید.

depositphotos_61886631-do-you-speak-english-sign

۷- یک دفتر یادداشت روزانه برای زبان داشته باشید.
هر روز تعدادی جمله بنویسید و به مرور به بیشتر نوشتن عادت کنید.رفته رفته می بینید که به راحتی از جملاتی که قبلا نوشته و تمرین کرده ایداستفاده می کنید.شما همیشه آماده جمله سازی و صحبت کردن با جملات آماده خودتان هستید.

stock-photo-businesswoman-writing-in-notebook-at-laptop-84994995

۸- تا حالا به این فکر کردید که در وبلاگ خودتان اطلاعاتتتان را به دیگران برسانید؟
شما با داشتن وبلاگ هم توانایی نوشتن و هم  قدرت در کنار هم قرار دادن اطلا عاتتان را کسب می کنید.یادگیری زبان با این روش باعث می شود دیگران هم شما را ببینند و با نظرات خودشان به شما کمک کنند.حتی اگر انتقادی هم باشد یا ایرادی گرفته شود بازهم به پیشرفت شما کمک می کند.

blog_logo_sxc

۹- برای تبدیل شدن به یک نویسنده حرفه ای ایده ها و فکرهای بیشتری را بدون در نظر گرفتن ایرادهای گرامری و املائی روی کاغذ بیاورید.
ابتدا درباره موضوعات مختلف برای خودتان بنویسید بعد روی ساختار درست آنها فکر کنید.و بعد از آن در نوشته نهایی خودتان از گرامر واملای درست استفاده کنید.و در آخرکار هم  کل نوشته را بخوانید و از کسی بخواهید که اشتباهات شما را اصلاح کند.

670px-copyedit-and-proofread-written-work-step-3

۱۰- روی مکثها و تاکیدهای خودتان در جملات هم  تمرکز کنید.
به کلماتی که معنی و مفهوم جمله روی آنها متمرکز است دقت کنید (مخصوصا هنگام شنیدن).بعد از این کلمات مکث کنید.با عوض کردن صدا یا بالا بردن آن نشان دهید تاکیدتان روی کدام کلمه کلیدی است.با این کار میتوانید معنی کلی هر جمله ای که می گویید را عوض کنید و توانایی بالایی از خودتان نشان دهید.به تفاوت این دو جمله در معنی دقت کنید.

                        “A woman without her man is nothing” and “(A woman) without her, man is nothing”

2016-09-13_07-57-02

 

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری سوم)

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری سوم)

۱- عجله ای برای رسیدن و بالا رفتن به یک سطح بالاتر نداشته باشید.
روی سطحی که الان در آن هستید تمرکز کنید. سطح فعلی زبان خود را بسنجید و آن را تکمیل کنید.هیچ عجله ای برای رسیدن به مرحله های بالاتر نداشته باشید.هرساختمان بلندی پی محکمی دارد.

سایت های زیادی برای پیدا کردن سطح زبان وجود دارد.  💡 پیشنهاد ما به شما استفاده از تست تعیین سطح کمبریج است.  😎

10514487_m

۲- بیشتر ازتماشای تلویزیون دی وی دی ها را ببینید.
بهتر است برای بدست آوردن اطلاعاتی که ممکن است در مرحله اول از دست بدهید ،از دی وی دی های آموزشی یا مطالب در درسترس و قابل تکرار شدن استفاده کنید.چون امکان تکرار برای شما مقدور است.برنامه های تلویزیون امکان تکرار و در دسترس بودن را ندارند ولی دی وی دی ها،مخصوصا اگر یادگیری زبان انگلیسی با فیلم را دنبال میکنید امکان برگشت وتکرار به هر بخشی که روی آن تمرکز کرده اید را دارند.

2

۳- تماشای تلویزیون هم میتواند کمک کننده باشد ولی..
تماشای تلویزیون برای زبان آموزان سطوح بالای زبان خوب است و فقط شانس درست شنیدن چیزها را برای بار اول به شما میدهد.تماشای تلویزیون میتواند یک تمرین خوب برای صحبت با بومیان کشورهای انگلیسی زبان باشد،چون شما مجبور نیستید از آنها بخواهید گفته های خود را تکرار کنند.همانطور که اشاره کردیم برای سطوح پایین بهتر است از دی وی دی ها که امکان دیدن و تکرار دارند استفاده کنید.

3

۴- متن های سطح بندی شده را بخوانید.
در هر سطحی میتوانید کتابهای مخصوص خود را پیدا کنید.بهترین راه این است که از کتاب های صوتی استفاده کنید و  روش های یادگیری زبان با کتاب های صوتی را یاد بگیرید.این کار همزمان قدرت شنیدن،خواندن و صحبت کردن شما را تقویت میکند.از سطح خودتان شروع کنید و به مرور سطح خود را بالا ببرید.حالا می توانید کل یک رمان را بخوانید و یک احساس خیلی عالی داشته باشید.

4

۵- کتابهای کودکان کلمات آسانتری دارند واوایل کار یک جایگزین خوب برای متن های سطح بندی شده هستند.
با یاد گرفتن کلمات و عبارت های آسانتر زبان را بهتر و صحیح تر یاد می گیرید.استفاده از عبارات و جملات آسان در گفتگو هم راحت تر است و شما با اعتماد به نفس کامل از آنها استفاده می کنید.گرامر کتاب های کودکان هم آسان است و ترکیب پیچیده ای ندارد و همچنین برای یادگیری و استفاده سخت نیست.

5

۶- هر جا که میتوانید از زبان انگلیسی خودتان استفاده کنید.
فکر میکنید کار راحتی نیست؟فقط کافیست از کلمات و اصطلاحات کوتاه استفاده کنید و به مرور جملات دیگر را به آنها اضافه کنید.با اصطلاحات کوتاه انگلیسی دیگران را تأیید یا رد کنید.این کار باعث می شود دیگران تحسینتان کنند.

3

۷- در مرحله اولِ خواندن،درک معنی عمومی و کلی کافیست.
خواندن کلی یک مطلب به شما این امکان را می دهد که پی ببرید دید گاه کلی متن چه بوده و از آن برای حدس زدن معنی جملات و عبارات استفاده کنید.نگران این نباشید که معنی تک تک کلمات را متوجه نمی شوید.بعد از پیدا کردن معنی کلی برگردید ومعنی کلمات جدید را پیدا کنید.

7

۸- برای هر کلمه ای که در جمله متوجه نمیشوید،به کلمات یا جملات اطراف آن نگاه کنید.
این کار باعث فهمیدن بیشتر متن و بقیه جملات میشود.آنها به شما علامتی برای حدس موقعیت و کلمات  میدهند.سعی کنید معنی کلمات را از متن حدس بزنید.به کل قضیه فکر کنید و حدس بزنید بعد از آن چه اتفاقی ممکن است افتاده باشد و چه جمله ای ممکن است بیاید.ذهن خود را به تکاپو بکشید تا ذهنتان انگلیسی فکر کند.

8

۹- کلمات ریشه ای را یاد بگیرید،آنها به شما کمک میکنند معنی کلمات را حدس بزنید.
کلمات ریشه ای کلماتی هستند که پر کاربردند و معنی  جمله متکی به آنهاست.به عبارت دیگر انگار جمله برای آنها ساخته شده و معنی جمله روی آنها و کلماتی که به آنها مربوط است و بدون آن معنی خاصی ندارد متمرکز شده.همیشه دنبال کلمه کلیدی جمله باشید.با مدتی تمرین به این توانایی میرسید.کلمات مترادف هم کمک زیادی میکنند.
بطور مثال :                                                                               scribe = write                     min = small

9

۱۰- وقتی لغت جدید یاد میگیرید ،به شکل های دیگر آن هم فکر کنید.  

کلمات زیادی در زبان انگلیسی هستند که از یک کلمه ساخته می شوند ولی از نظر شکل ونقش و حتی معنی فرق دارند.یادگیری این شکل های متفاوت کلمات انگلیسی باعث بالا رفتن دایره لغات شما میشود.از طرفی هم بالا بودن دایره لغت باعث اعتماد به نفس شده به شما کمک میکند در هر موقعیتی جمله مناسبی را بسازید.
بطور مثال : شکل های مختلف کلمه    (Beauty)

(Beautiful (adjective), beautifully (adverb), beauty (noun

10

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری دوم)

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری دوم)

 

۱- سعی کنید در یک تست شرکت کنید.
بطور مثال دریکی از امتحانات بین المللی مثل آیلتس (IELTS) یا تافل (TOEFL) یا یکی از آرمونهای دیگر آکسفورد یا کمبریج شرکت کنید.با یک برنامه ریزی خوب برای رسیدن به یک نمره عالی در آن تست تلاش کنید.وقتی ما برای هدفی می جنگیم بیشترین وبهترین تلاشمان را میکنیم.

1

 

۲- بهتره که فقط برای تست دادن مطالعه نکنیم.
به یک تصویر بزرگتر فکر کنید.اگر در یک رستوران یک درخواست خوب بدهید یا در هر موقعیتی آماده جمله سازی و مکالمه باشید چه احساسی به شما دست میدهد؟کیفیت زندگی شما تا چه حد بالا میرود؟کجا و چگونه می توانید از زبانی که خوب یاد گرفته اید استفاده کنید تا حس خوبی به شما دست بدهد؟

2

 

۳- یک هدف بلند مدت برای خودتان تعیین کنید.
یادگیری کامل ۴ مهارت  زبان را بعنوان یک هدف بلند مدت،بطور مثال هدف ۲ ساله در نظر بگیرید. روی آن تمرکز کنید و هر روز قدمی برای رسیدن به  آن بردارید.لازمه رسیدن به هر هدفی سخت کوشی است و یادگیری کامل زبان هم یک هدف است پس سخت تلاش کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

Victory

 

۴- برای خود اهداف کوتاه مدت هم داشته باشید.
هر یک از توانایی ها را به چند قسمت کوچکتر تقسیم کنید (مثال : یادگیری لغت ، جمله سازی و …) و هر وقت که درهر قسمت به توانایی رسیدید و آن را کامل یاد گرفتید به خودتان جایزه بدهید.

4

۵- جوی را درست کنید که دوست دارید زبان را درآن یاد بگیرید.
زبان را به اجبار نیاموزید.طرز فکر و محیط خود را طوری عوض کنید که دوست دارید زبان را در آن  و برای اهداف بزرگ یاد بگیرید.وقتی که به خواست خود و برای هدفی یادمیگیرید بیشتر متمرکز می شوید.

College Student Studying in Library

۶- فکر کنید وببینید چه روشی برای شما مناسب است.
 از امتحان کردن راه های مختلف یادگیری زبان دست بردارید.روش هایی که خسته کننده هست را کنار بگذارید و از روش هایی استفاده کنید که قبلا از آنها نتیجه گرفته اید.مطمئن باشید بهترین راه یادگیری راهیست که شما با آن یاد میگیرید.

6

 

۷- از راهی که برای خود در نظر گرفته اید استفاده کنید.
بهترین شکل مطالعه شما در کجا و به شکلی انجام می شود؟این کار میتواند در یک محیط آرام یا با یک گروه باشد.در محیط خانه یا پارک باشد. این کار میتواند بوسیله حفظ کردن،خواندن ،صحبت کردن ،خلاصه کردن یا سایر روشها باشد.هر کدام از اینها که باشد این شما هستید که باید از آن برای موفقیت استفاده کنید.

6

 

۸- برای یادگیری و رفع اشکال کمک بگیرید.
اگر چیزی را متوجه نمی شوید حتما از کسی بپرسید.از استاد،همکلاسی ها یا دوستان خود کمک بخواهید.درسایت های آموزش زبان عضو شوید و سوالات خود را در انجمن های گفتگو،چت های گروهی یا قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.خیلی ها هستند که این اطلاعات را به شما می دهند.

Teacher asking question

۹- مرور کنید!مرور کنید!مرور کنید!
هر روز زمانی را برای مرور چیزهایی که قبلا مطالعه کرده اید اختصاص دهید،حتی اگر در حد ده دقیقه باشد.مطالبی را که یاد گرفته اید در محیط های مختلف امتحان کنید.هر بار که مرور میکنید یک قدم دیگر به یادگیری نزدیک می شوید.

9

۱۰- ایده خوبی به نظر نمی رسد که در یک زمان بیشتر از نیم ساعت بطور کامل مطالعه کنید.
رویه یادگیری خود را به بلوک های بیست و پنج دقیقه ای تقسیم کنید.بین هر بلوک ۳ الی ۵ دقیقه استراحت کنید. بطور مرتب استراحت های کوتاهی  بکنید،نفس تازه ای بگیرید وپاهایتان را دراز کنید و بکشید و یا یک لیوان آب بخورید.این کار از کسل شدن و دست کشیدن از یادگیری  جلوگیری میکند.

leg exercise durrng office work - standing man reading at tablet

 

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری اول)

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری اول)

 

۱- از اشتباه کردن نترسید و خجالت هم نکشید.
مطمئن و با اعتماد به نفس رفتار کنید.اگر هم اشتباهی بکنید،افرادی که زبان بلدند یا مردم انگلیسی زبان فقط اشتباهات شما را اصلاح میکنند.تا می توانید صحبت کنید،حتی اگر اشتباه باشد و از اشتباهات خود نهراسید.اینو همیشه یادمون باشه اشتباهات بزرگتر ین درس رو بهمون میدن.تا اشتباهی نباشه موفقیتی رقم نمیخوره.                         

 “No mistakes No progress”

1

۲- خود را در محاصره زبان انگلیسی قرار دهید.
خودتان را در محیطی که به زبان انگلیسی صحبت میکنند قرار دهید این جا همان جاییست که بصورت موثر زبان را یاد می گیرید.بهترین راه یادگیری زبان صحبت کردن است. در کشورهای غیر انگلیسی زبان افراد به کمک فایل های صوتی و ویدئویی و کتاب به تقویت زبان خود میپردازند،شما نیز از همان دسته افراد هستید.

2

۳- هر روز تمرین کنید.
برای خودتان یک برنامه یادگیری تنظیم کنید و به آن پایبند باشید.یک برنامه روتین داشته باشید.فرض کنید زبان مثل گلیست که هر روز باید به آن آب بدهید تا خشک نشود.تمرین روزانه مساویست با پیشرفت روز افزون و یادگیری کامل زبان انگلیسی.

3

۴- برنامه یادگیری خود را با خانواده یا یک دوست صمیمی در میان بگذارید.
از آنها بخواهید شما رو به جلو هل بدهند واز توقف شما جلوگیری کنند.این کار باعث میشود خودتان را موظفِ بدانید تا به هدف برسید و هر بار قدمی به جلو بردارید.اگر دوستی دارید که او نیز مثل شما فکر میکند، میتوانید مشوق یکدیگر برای رسیدن به هدف  باشید.

4

۵- روی همه توانایی های کلیدی کار کنید.
(صحبت کردن ،شنیدن ،نوشتن و خواندن).برای پیشرفت در هر زبان نیاز است که روی ۴ مهارت کار کنید.در اول کار از یک توانایی شروع کنید و وقتی که به یک پیشرفت نسبی رسیدید مهارت بعدی را به آن اضافه کنید.

5

۶- یک دفترچه یادداشت برای لغت های جدیدی که یاد میگیرید داشته باشید.
لغت های انگلیسی جدیدی را که یاد میگیرید روی برگه ننویسید چون پراکنده می شود.آنها را در دفتر مخصوص لغت بنویسید.از آنها جمله بسازید و سعی کنید حداقل ۳ بار از آنها در صحبت کردن استفاده کنید.

6

۷- حداقل روزی یکبار به سایت های تست زبان انگلیسی سر بزنید و یک تمرین را کامل کنید.
تمرین روزانه باید روند پیشرفتی داشته باشد و شما با تست کردن هر روزه اطلاعات خود از میزان پیشرفتتان آگاه میشوید.با این کار اعتماد به نفس شما هم بالا میرود.تست  موردنظر در لینک زیر در انتظار شماست.

7

۸- حفظ کردن لیست لغت های هم خانواده  یکی از عمومی ترین راههای یادگیری و بالا بردن دایره لغت برای شرکت در تست هاست.
این کار فقط یک تمرین خوب برای مطالعه های کوتاه مدت است بخاطر اینکه اغلب اوقات اطلاعاتی را که برای امتحان لازم داریم  فقط حفظ میکنیم.ولی این کارهم به نوعی  باعث یادگیری موقعیت استفاده از لغت های انگلیسی می شود.مثال : کلمه اتاق که مربوط به موقعیت خانه است برای این موقعیت و صحبت درباره آن مورد استفاده قرار می گیرد.

8

۹- از زمان بندی بدن خودتان استفاده کنید.
اگر یادگرفتن زبان در ساعات اولیه صبح شما را کسل میکند، یادگیری زبان را به زمان دیگری از روز موکول کنید.اینکه  شما چه زمانی در راحت ترین و  بهترین حالت یادگیری خود هستید خیلی مهم است.آن زمان را پیدا کنید و هر روز در  زمان راحتی وآسایش خود زبان را یاد بگیرید.

9

 

۱۰- معنی کلمات را در جمله یا اصطلاح یاد بگیرید.
اگر بعد از یادگیری کلمه از آن استفاده نکنید فراموش میشود ولی اگرسعی کنید جمله ای که کلمه در آن استفاده شده را یاد بگیرید یا دآوری معنی کلمه خیلی راحت تر می شود تا اینکه فقط خود کلمه را بیاد بیاورید.

10

 

امیدوارم بعد از مطالعه این مطلب قدم های جدید و موثری در راه یادگیری زبان بردارید.

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

انگلیسی فکر کنیم؟ (Thinking In English)

دلایل و روش های فکر کردن به زبان انگلیسی 

thinking  چرا باید انگلیسی فکر کنیم؟

۱- تبدیل سریع جملات و مکالمه سریع

فکر کردن به زبان انگلیسی به این معنی است که، هر جمله یا کلمه ای که معادل آن را به زبان خودمان میدانیم، در همان لحظه و بدون فکر کردن آن را به انگلیسی روان و صحیح تبدیل کنیم و از آن به درستی استفاده کنیم.این کار باعث می شود،در موقعیت های مختلف که نیاز به مکالمه یا نوشتن مطلبی درباره موضوع خاص داریم، همه مطالب مورد نیاز آن را سریعاً به یاد بیاوریم.

۲- بالا رفتن اعتماد به نفس

اگر زبان مادری خود را با سرعت و به درستی به انگلیسی تبدیل کنیم.قدرت و اعتماد به نفس ما برای روبرو شدن و برقراری ارتباط با توریست ها و افراد انگلیسی زبان بالا میرود.با این کار ترجمه جملات انگلیسی هم برای ما آسان می شود و فکر کردن به معنی جملات و عباراتی که می شنویم یا می خوانیم وقت ما را برای جواب دادن تلف نمیکند.

۳- احیا شدن دایره لغت قبلی

یکی دیگر از نتایج فکر کردن به زبان انگلیسی این است که کلمات و دایره لغتی که قبلا یاد گرفته ایم هم خود به خود در ذهن ما مرور می شود و با استفاده از آنها در حین صحبت لذت بیشتری از مکالمه ها می بریم.

۴- یادگیری موقعیت های واقعی با تصویر سازی

همه ما موقعیت ها و جملات استفاده شده در هر موقعیت را به زبان مادری خودمان میدانیم و به درستی از آنها استفاده می کنیم.با تمرین و به دست آوردن توانایی فکر کردن به زبان انگلیسی می توانیم قبل از ورود به موقعیت های مختلف مکالمه آنها را به زبان انگلیسی تصور کنیم.با این کار ساده ولی بسیار کاربردی اتفاقی میافتد که فکر می کنیم ذهن ما از تمام موقعیت ها با جملات و عبارات آنها عکس گرفته است و در مواقع نیاز آن را جلوی چشم ما ظاهر می کند.

روش های فکر کردن به زبان انگلیسی

check_256 تبدیل انگلیسی و فارسی به یکدیگر از همان اول کار

از همان اولین روزهای شروع یادگیری به موقعیت همه چیزهایی که یاد میگرید فکر کنید.از همه آنها در موقعیت های واقعی استفاده کنید.جمله های خود را با ترکیب کلمات انگلیسی و فارسی بسازید و به مرور همه جمله را به انگلیسی بگویید.از کلمات و عبارت هایی که برای تعریف و تبریک و … استفاده می شود در مقابل دوستان و خانواده استفاده کنید.

check_256 ضبط مکالمات روزمره خود و اطرافیان

مکالمه هایی که اطرافتان انجام می شود را ضبط کنید.آنها را روی برگه بنویسید و بعد همه آنها را به انگلیسی روان و درست تبدیل کنید.اگر این کار را برای مدتی ادامه دهید به همه مکالمات روزمره مسلط می شوید.مکالمه ای که انجام میدهید هم با استفاده از زبان درست و اصطلاحات و لغات کاربردی است.

check_256 یادگیری کامل زمانهای انگلیسی

تمام زمان های انگلیسی را با کاربرد و ساختار درست،با روش جمله سازی و سوالی کردن و جواب دادن یاد بگیرید.از آنجا که زبان ها بر اساس زمان ها و ترکیب کلمات در آنها ساخته می شوند،بنابراین زمان ها یکی از قسمت های اصلی زبان را تشکیل می دهند.ساختن جملات درست یکی از بهترین مهارت هایی هست که با کمی تمرین می توان به دست آورد و در تمام زندگی از آن استفاده کرد.

 check_256 تبدیل هر چیزی که می شنویم

هر چیزی که به زبان خودتان می شنوید را به انگلیسی تبدیل کنید.شاید در اوایل کار کمی سخت باشد یا سرعت تبدیل شما با سرعت حرف زدن اطرافیان هماهنگ نباشد ولی به مرور زمان توانایی شما بالا رفته و ذهن شما چند زبانه کار خواهد کرد.حتی اگر تبدیل کردنتان یک کلمه یک کلمه است به این کار ادامه دهید تا تعداد این کلمات بالا رفته و هماهنگی ذهن و زبانتان یکی شود.

check_256 استفاده از فیلم های زبان فارسی با زیرنویس انگلیسی

فیلم های زبان فارسی که به درستی و به انگلیسی روان ترجمه شده اند منابع خوبی برای یادگیری لغات پر کاربرد هستند.همچنین این فیلم ها به ما نشان می دهند که آیا می توانیم قسمتی از جملات را کم کنیم ولی منظور خودمان را کامل برسانیم.با دیدن جملات واقعی می توانیم راه های مختلف بیان یک جمله را هم یاد بگیریم و با داشتن اطلاعات بیشتر راحت تر وارد مکالمه و برقراری ارتباط شویم.فقط کافیست راه های یادگیری زبان با فیلم های فارسی با زیر نویس انگلیسی را یاد بگیرید.

 دو فیلم با زیرنویس صحیح

مارمولک      مارمولک

جدایی نادر از سیمین     جدایی نادر از سیمین

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

چگونه ۶۳۰۰۰ جمله انگلیسی بسازم؟

cloudadvantage-icons-readinessاگه بتونم ۶۳۰۰۰ جمله انگلیسی بسازم عالی میشه (جمله سازی به زبان انگلیسی)

همانطور که می دانید جمله سازی به زبان انگلیسی و استفاده از جمله های انگلیسی در موقعیت مناسب، دغدغه اکثر زبان آموزان می باشد. اگر شخصی به تمام موقعیت ها و مکالمات آنها مسلط باشد، ولی توانایی جمله سازی را نداشته باشد،نمی تواند ارتباط مؤثری با دیگران برقرار کند.این شخص فقط قادر است در حد ابتدایی و با استفاده از جملات ناقص صحبت کند و نمی تواند منظور خود را به درستی بیان کند. به نظر شما،چه کاری باید انجام دهیم تا با این مشکل مواجه نشویم؟ و چرا؟

جواب شما این است. شما باید جمله هایی آماده ای را در ذهن خود داشته باشید که ، آنها را از قبل تمرین کرده و به آنها مسلط شده باشید. با این کار در هر موقعیت  از مکالمه و جمله های کامل و مناسب برای برقراری ارتباط استفاده می کنید. همچنین اعتماد به نفس شما برای روبرو شدن با هر شخص در هر موقعیت بالا می رود.

چگونه این ۶۳۰۰۰ جمله انگلیسی را بسازم؟

۱- یادگیری زمان های کاربردی زبان انگلیسی

زمانهای زبان انگلیسی به ۳ قسمت تقسیم می شوند. زمانهای (حال ، گذشته و آینده)، که هر کدام از این زمان ها هم به چند قسمت و قالب جمله سازی تبدیل می شوند که کار بردی ترین آنها در بخش زمانهای انگلیسی سایت در دسترس شما قرار گرفته شده است.می توانید تقسیم بندی کاربردی ترین قالب زمان ها را در زیر مشاهده کنید.

زمان حال

حال ساده ، حال استمراری ، حال کامل

گذشته

گذشته ساده ، گذشته استمراری ، گذشته کامل

آینده

آینده ساده ، آینده با برنامه ریزی قبلی (be + going to)

۲- یادگیری قالب های دیگر جمله سازی به زبان انگلیسی

منظور از بقیه قالب ها در زبان انگلیسی قالب هایی هستند که شامل زمان خاصی نمی شوند، و فقط معنی جمله را عوض می کنند. اکثر این قالب ها با استفاده از کمک فعل ساخته می شوند به جز، چند قالب که با اضافه شدن حرف اضافه (to) معنی جمله را عوض میکنند مثل (have to , has to , had to) که به معنی مجبور بودن یا باید هستند.

کمک فعل ها همراه با معنی

can ( توانستن ) ، may ( احتمال دارد ) ، should ( باید ضعیف، و در حالت مشورت دادن و مشورت گرفتن معنی بهتر است میدهد ) ، must ( باید ، اجبار کامل ) ، could ( گذشته can به معنی توانستن ) ، would ( هر کاری که در گذشته قرار بود انجام شود ) ، might ( گذشته may احتمال داشتن )

همه زمان ها و قالب ها همراه با مثال و طرز کار با آنها بطور مفصل در پایین همین مطلب توضیح داده شده است.

۳- یادگیری ضمیرها و استفاده آن ها

فرض کنید ما یک اسم دارم بطور مثال Ali ،و می خواهیم چند جمله درباره او توضیح دهیم.اگر اول هر جمله بخواهیم این اسم را تکرار کنیم، جمله ها زیبایی خود را از دست میدهند.به همین خاطر است که از ضمیر به جای اسم استفاده می کنیم تا از تکرار آن در جمله های بعدی جلوگیری کنیم.

ضمیر ها همراه با معنی و کاربرد

I (بجای اول شخص مفرد یا گوینده و به معنی من ) ، You ( بجای دوم شخص مفرد یا شنونده و به معنی تو ) ، She ( بجای سوم شخص خانم و به معنی او ) ، He  ( بجای سوم شخص مرد و به معنی او ) ، It (بجای سوم شخص اشیاء و حیوانات و به معنی آن ) ، We ( بجای اول شخص جمع و به معنی ما ) ، You ( بجای دوم شخص جمع ، مخاطب و به معنی شما ) ، They ( بجای سوم شخص جمع و به معنی آنها )

:idea:نکته : اول شخص کسی است که درباره چیزی صحبت می کند، و اگر جمع باشد یعنی شخصی درباره جمع خودشان صحبت می کند. دوم شخص کسی است که اول شخص با او درباره چیزی یا کسی صحبت می کند. و سوم شخص کسی یا چیزی است که شخص اول و مخاطب او یعنی سوم شخص درباره او صحبت می کنند.

۴- یادگیری افعال کاربردی و لغات کاربردی زبان انگلیسی

افعال و لغات کاربردی،کلماتی هستند که هم در مکالمه و زندگی روزمره و هم در موقعیت های دیگر مثل اخبار ، روزنامه و جاهای دیگر کاربرد زیادی دارند. فقط کافیست آنها را یاد گرفته و با کلمات هم نقش در جمله جایگزین کنیم و جمله دیگری با معنی متفاوت بسازیم.

تعداد افعال کاربردی در زبان انگلیسی حدود ۵۰۰ و لغات کاربردی و کلیدی ۲۵۰۰ عدد میباشد.

happy  بهترین قسمت کار : راه های ساختن ۶۳۰۰۰ جمله

بعد از یادگیری چهار قسمتی که در بالا به آنها اشاره شد یعنی ( زمان ها ، قالب ها ، ضمیرها و افعال و لغات کاربردی )، با استفاده از یک جمله آماده برای هر زمان و قالب ، فعل های کاربردی که یاد گرفته ایم را به جای فعل استفاده شده در آن جمله قرار می دهیم. پس هر روز با یک فعل در قالب های مختلف و با استفاده از ضمیر ها جمله می سازیم. شاید این کار در روزهای اول کار سخت به نظر برسد ولی مطمئن باشید به مرور زمان این کار برای شما آسان، و درست کردن جمله با هر کلمه سریعتر از قبل انجام می شود.

ما جملات آماده ای را همراه با معنی ، برای استفاده شما در زیر قرار داده ایم.فقط کافیست فعل هایی که یاد می گیرید بجای فعل مبنای این جمله ها یعنی (go) قرار دهید تا جمله مورد نظر خود را بسازید.در جملات آینده با برنامه ریزی (going to ) فعل مورد نظر خود را بجای make قرار دهید.

از همین امروز شروع کنید.هر روز جمله های خودتان را بسازید و تا چند روز دیگر تعداد زیادی جمله برای خود داشته باشید. تصور کنید چه لذتی می برید،وقتیکه از جملات خودتان برای مکالمه استفاده می کنید.

جمله های نمونه همراه با معنی

زمان ساختار و معنی
حال ساده

              .I , We , You , They go

من میروم،ما میرویم،تو میروی/شما میروید،آنها میروند

She , He ,It goes.

او (خانم) میرود،او (آقا میرود)،آن میرود

حال استمراری

                   .I am going

من دارم میرم

.We , You , they are going

ما داریم میریم،تو داری میری/شما دارید میرید،آنها دارند میرند

She,He.It is going.

او(خانم) داره میره ، او(آقا) داره میره، آن داره میره

حال کامل

I , We , You , They have gone.

           .من رفته ام،ما رفته ایم،تو رفته ای/شما رفته اید،آنها رفته اند

She , He ,It has gone.

                .او (خانم) رفته،او (آقا) رفته،آن رفته

 گذشته ساده

I , We , You , They ,She , He ,It went.

من رفتم،ما رفتیم،تورفتی/شما رفتی،آنها رفتند,او (خانم) رفت،او (آقا) رفت،آن رفت

 گذشته استمراری

I , We , You , They were going.

من داشتم میرفتم،ما داشتیم میرفتیم،تو داشتی میرفتی/شما داشتید میرفتید،آنها داشتند میرفتند.

She , He ,It was going.

او (خانم) داشت میرفت،او (آقا) داشت میرفت،آن داشت میرفت

 گذشته کامل

I , We , You , They ,She , He ,It had gone.

              من رفته بودم،ما رفته بودیم،تورفته بودی/شما رفته بودید،آنها رفته بودند، او(خانم) رفته بود،او (آقا) رفته بود،آن رفته بود

 آینده ساده

I , We , You , They ,She , He ,It will go.

من خواهم رفت،ما خواهیم رفت،تو خواهی رفت/شما خواهید رفت،

آنها خواهند رفت،او(خانم)،او(آقا)،آن خواهد رفت

 آینده با برنامه ریزی قبلی

 I am going to make.

.من قصد دارم درست کنم

We , You , They are going to make.

ما قصد داریم درست کنیم،تو قصد داری درست کنی/شما قصد دارید درست کنید،آنها قصد دارند درست کنند

She , He ,It is going to make

او (خانم) قصد دارد درست کند،او ( آقا) قصد دارد درست کند،آن قصد دارد درست کند

 قالب ها
 can توانستن I , We , You , They ,She , He ,It can go.
may احتمال دارد I , We , You , They ,She , He ,It may go.
 should باید(ضعیف) I , We , You , They ,She , He ,It should go.
must  باید (قوی) I , We , You , They ,She , He ,It must go.
 have to , has to مجبور بودن

I , We , You , They have to go.

She , He ,It has to go.

 could گذشته ( can ) I , We , You , They ,She , He ,It could go.
 would آینده در گذشته I , We , You , They ,She , He ,It would go.
 might گذشته ( may) I , We , You , They ,She , He ,It might go.
had to گذشته باید ها و مجبور بودن I , We , You , They ,She , He ,It had to go.
عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com