,

چطور خودمون به تنهایی و بدون کمک کسی دیگه ای به انگلیسی درست و روان صحبت کنیم؟

دوست عزیزم سلام

امیدوارم که حالت خوب و دلت شاد باشه.

همونطور که همه ما می دونیم برای بهتر صحبت کردن به انگلیسی، اگه کسی باشه که بتونیم با اون تمرین کنیم و همه اطلاعاتمون رو با اون رد و بدل کنیم می تونیم سریعتر و بهتر پیشرفت کنیم و در عین حال حافظه زبانی خودمون رو تقویت کنیم.

ولی می دونی مشکل اصلی کجاست؟

اجازه بده یه مثالی برات بزنم تا کاملا متوجه مشکل بشیم.

تصور کن با یکی از دوستانت که مثل تو به زبان، مخصوصا بهتر صحبت کردن به انگلیسی علاقه منده قرار می زاری که هر چی یاد میگیرید رو با هم تمرین کنید و اطلاعات خودتون رو بالاتر و بالاتر ببرید.

باهم شروع می کنید و هر روز چند تا از اطلاعات جدیدی که یاد گرفتید رو با اون دوستت مرور می کنید و اینطوری یه حس عالی بهت دست می ده که داری خیلی خوب پیشرفت میکنی و داری کلی جمله و عبارت و لغت های جدید یاد میگیری و این خیلی هم عالیه.

مشکل از اونجا شروع میشه که یه سری تضاد بین تو و دوستت ایجاد میشه یا پیدا میشه و اطلاعاتی که دارید کمی باهم تفاوت داره.

البته این موضوع در ظاهر چندان هم بد نیست و میتونه کمکتون کنه که مطالب جدیدی از هم دیگه یاد بگیرید، ولی اگه این موضوع خیلی زیاد تکرار بشه و تو و دوستت بخاطر وجود کلمات و جمله های جدید زیاد متوجه گفته های هم نشید ممکنه یه دوگانگی پیش بیاد و نتونید مدت زیادی به این روش ادامه بدید و این رابطه خوب یادگیری وسط راه از بین بره و باعث بشه…

 • روحیتو برای تمرین و مرور اطلاعات زبانیت از دست بدی.
 • تصمیم بگیری که از کس دیگه ای کمک بگیری و سعی کنی که اون شخص هم سطح یا پایین تر از سطح خودت باشه و  زیاد دچار مشکل نشی.

البته این تصمیم دوم  ممکنه بهتر باشه و کمکت کنه، ممکن هم هست همین هم سطح بودن یا گاهی وقت ها پایین بودن سطح طرف مقابل خسته و کسل کننده بشه. حالا ممکنه تصمیم دیگه ای بگیری و..

 • تصمیم  بگیری که خودت تنهایی و با خودت تمرین و مرور کنی و در بهتر صحبت کردن به انگلیسی به مهارت خیلی خوبی برسی.

حالا سؤال مهم اینه که چطور خودمون به تنهایی و بدون کمک کسی دیگه ای به انگلیسی درست و روان صحبت کنیم؟

در این مقاله می خوام  5 تا راه عملی و راحت رو بهت یاد بدم که بعد از مدتی که از این ها استفاده کردی سرعت و قدرت صحبت کردن تو به انگلیسی خیلی بالاتر بره و بتونی بین دوستانت یا آشنایانت حرفی برای گفتن داشته باشی.

 

1. همیشه و در همه حال به انگلیسی فکر کن.

 

از اونجایی که ذهن ما الان به راحتی به زبان مادری خودمون فکر می کنه، می تونه بدون اینکه نیازی به فکر کردن و فشار آوردن و اجبار باشه درباره هر موضوعی جمله های مورد نیاز رو بسازه و ما به سرعت از اون در صحبت هامون استفاده کنیم.

موردی که هست اینه که ما وقتی یه زبان جدید یاد میگیریم، ذهنمون دوست داره که اول مطالب رو به زبان خودمون درست کنه و بعد اونا رو به اون زبان ترجمه کنه و ما هم فکر می کنیم که این بهترین کاریه که می تونیم برای تسلط به اون زبان انجام بدیم. شاید این کار برای کسی که فقط یه زبان یاد می گیره خوب باشه ولی برای کسی که می خواد زبان جدید اون هم یه زبان خارجی جدید رو یاد بگیره بزرگترین مشکل رو ایجاد میکنه و اون هم (ترجمه تحت الفظی کردنه)

یعنی این که هر چیزی که در زبان خودمون هست رو مستقیم به انگلیسی تبدیل می کنیم بدون اینکه تفاوت های این دو زبان رو در نظر بگیریم.

پس به جای تبدیل کردن مستقیم بهتره به انگلیسی فکر کنیم و در هر موقعیتی اول به این فکر کنیم که این کار به انگلیسی انجام میشه و شکل درست اون چیه؟ 

مثلا حتی اگه چیزی می خریم یا چیزی در رستوران سفارش می دیم به اینکه عبارت یا جمله های مناسب برای رسوندن این منظور چیه؟

برای تسلط بهتر و بیشتر به این مهارت می تونی مقاله تخصصی فکر کردن به انگلیسی رو مطالعه کنی.

 

2. با خودت حرف بزن.

 

در هر جایی که تنها بودی، خونه یا هر جایی که تنهای تنهای بهترین فرصت برای تمرین و صحبت کردن با خودته.

حالا که می تونی به انگلیسی فکر کنی، بهترین کار اینه که همه اون فکر ها رو با صدای بلند تکرار کنی و اونها رو برای خودت ملکه ذهن کنی. حتی می تونی هر چیزی که می خونی یا میشنوی رو با صدای بلند بخونی و تکرار کنی.

(البته اگه قدرت شنیدن فایل های انگلیسی برات سخته می تونی از این مطلب و ویدئوی رایگان استفاده کنی.

 

3. از یه آینه استفاده کن.

 

جلوی آینه برو و خودتو بعنوان طرف مقابل و مخاطب در نظر بگیر و شروع به مکالمه کردن و حرف زدن بکن.

برای اینکه این کار خیلی بهتر جواب بده بهتره راحع به یه موضوعی صحبت کنی و با کسی ک تو آینه میبینی (خودت) مثل یه مجری و مهمان برنامه کار کنی و از خودت سؤال کنی و بعنوان طرف مقابل جواب بدی.

اگه ترست جلوی خودت نریزه و از خودت هم برای حرف زدن به انگلیسی بترسی و نتونی حتی تو چشمای خودت نگاه کنی و انگلیسی صحبت کنی، با هیچ گس دیگه ای هم نمی تونی صحبت کنی.

پس برای اینکه ترست پیش خودت از بین بره و بتونی چشم در چشم کس دیگه هم صحبت کنی این تمرین بهترین تمرینه.

 

4. روی روان صحبت کردن تمرکز کن نه گرامر

 

سعی کن در حدی که می تونی به درست بودن صحبت هات و روان بودن حرف زدنت و اینکه مکث های طولانی نداشته باشی فکر کنی تا گرامر.

گاهی وقت ها حتی با گفتن یه کلمه هم میشه منظور خودت رو خیلی راحت برسونی ولی ما چیکار می کنیم می خواییم از بیشترین تعداد لغت ها استفاده کنیم و همین هم خود به خود باعث سردرگمی و از بین رفتن تمرکز میشه.

اگه می تونی و تا حدی که ممکنه از اختیارات زبانی استفاده کن و 

اولا: از کمترین تعداد کلمات و حتی یک تا دو کلمه برای بیان منظورت استفاده کن.

دوما: طبق اختیارات زبانی کلماتی که می تونی و زائد هستن رو حذف کنی ولی سعی کن بمنظورت رو برسونه و جمله درهم و برهم نشه.

 

5. گوش کن و تکرار کن.

 

همونطور که درگزینه بالاتر گفتم می تونی هر چیزی که می شنوی رو تکرار کنی و این بزرگترین کمک رو در درست کردن لهجه و بدست آوردن اعتماد به نفس در بهتر صحبت کردن به انگلیسی بهت می کنه.

اگه فرصت بیشتری داری، هر روز  یک موضوعی رو انتخاب کن و…

 1. یه پادکست یه یه مکالمه صوتی از اون موضوع دانلود کن.
 2. به تک به تک جملات اون گوش کن.
 3. هر جمله رو ترجمه کن.
 4. دوباره همه جمله ها رو با ترجمه گوش کن.
 5. جمله ها رو با صدای بلند و جلوی آینه تمرین کن.

 

دوست عزیزم این فقط قسمتی از تمرین هایی هست که میتونی خودت به تنهایی انجام بدی به مهارت بهتر صحبت کردن به انگلیسی برسی. و همینطور قسمتی از کارهایی که من خودم هم وقتی داشتم زبان یاد میگرفتم از اونها استفاده کردم و نتیجه اش برام گرفتن نمره قابل قبول در آیلتس بود.

در ادامه مقالات بیشتر در این مورد و بالا بردن مهارت های دیگر زبان برات می نویسم و امیدوارم تو هم مثل من به اون هدفی که در زبان داری برسی و 

موفق و پیروز و زبان آموز باشی.

 

پی نوشت: اگه موضوع خاصی مد نظرت هست که دوست داری مقاله ای در موردش در سایت برات بنویسم یا مشکلی داری که مانع رسیدنت به تسلط خیلی خوب در زبان میشه و دوست داری کمکت کنم تا حلش کنی.. میتونی زیر همین پست بنویسی یا برام ایمیل کنی تا در مطالب بعدی اون رو با هم حل کنیم.

دوستدار تو

سجاد اسماعیلی

 

2 روش معجزه آسا، که اعتماد به نفست رو در زبان 10 برابر می کنه!!!

دوست همراهم سلام.

امیدوارم در هر جای این جهان که هستی دنیات پر از آرامش و دلت پر از شادی باشه…

همیشه سعی کردم در زبان بهترین و کاربردی ترین مطالب رو یاد بگیرم و اونا رو به زبان آموزهای خودم چه در کلاسهای حضوری و چه به کسانی که در دوره های آنلاینم شرکت می کنن آموزش بدم. حتی کاربران عزیز سایتم رو هم همیشه در جریان این آموزش ها قرار می دم، ولی گاهی اوقات بوده که نتونستم حتی از یک قسمت از چیزهایی که یاد گرفتم هم استفاده کنم.

دلیل اینکه نمی تونستم از اطلاعاتی که در زبان دارم استفاده کنم زیاد هستند، که باعث می شدند من اعتماد به نفس کافی برای ارائه مطالبی که دارم رو نداشته باشم. الان که همه این مسائل رو حل کردم و دارم همه مطالب زبان رو آموزش می دم تعداد زیادی از کاربران عزیز سایتم و همینطور زبان آموزهای حضوری و آنلاینم همین مشکل رو با من مطرح می کنن.

خیلی از کسانی که تازه زبان رو شروع کردن یا در لول های بالای زبان هستن دوست دارن از زبانی که یاد می گیرن و اطلاعاتی که در ذهنشون هست با جرأت تمام و لذت کامل استفاده کنن، ولی با یه مشکل بزرگ روبرو هستن و اون هم اینه که: با وجود اطلاعات عالی در زبان، اعتماد به نفس کافی برای استفاده و ارائه اون مطالب رو ندارن.

اگه تو این موقعیت باشی….

با کلی ذوق و شوق داری زبان یاد می گیری و کلی از وقتت رو در روز به زبان اختصاص می دی و علاقه خیلی زیادی به یادگیری و استفاده از زبان انگلیسی داری.

یه روز با یکی از دوستات که می دونه تو زبان می خونی تو خیابون یه توریست می بینید و دوستتون می گه: “بیا بریم یکم باهاش حرف بزن”. ولی تو که جرأت این کار رو نداری!!!

حالا چیکار می کنی؟؟

 • چقد شرمنده دوستت می شی؟؟
 • سعی می کنی سریعتر از اون محل فرار کنی؟
 • دوستت بازهم روی تو حساب باز می کنه؟
 • پیش دوستای دیگت بازم می تونی ادعایی در زبان داشته باشی؟

 

اجازه بده یه مطلبی رو بهت بگم…

حتما دلیلی داره که با داشتن اون همه اطلاعات و خوندن زبان نتونستی در اون موقعیت از زبانی که این همه براش زمان و هزینه گذاشتی استفاده کنی.

شاید خودت نمی دونی ولی این دلایل باعث شده که اعتماد به نفست برای ابراز اطلاعاتت پایین باشه و نتونی با تمام جرات جلو بری و اون نتیجه ای که خودت از من بهتر می دونی رو بدست بیاری.

حالا باید چیکار کنیم…

خیلی سادست: باید این دلایل و مسائل که یکی از موانع بزرگ پیشرفتت در زبان هستن رو پیدا کنیم و با هم اونا رو حلشون کنیم، تا دیگه مانع یادگیری زبان نباشن و با این کار اعتماد به نفس خودمون در زبان رو انقد بالا ببریم که هر زمان و در هر موقعیتی براحتی همه اون چیزی که بلدیم رو با غرور و لذت استفاده کنیم.

من قبلا این کار رو برات انجام دادم…

من در این ویدئو دلایل کمبود یا نداشتن اعتماد به نفس در یکی از قسمت های مهم زبان رو بررسی کردم و با کمک 2 تو راه حل عالی کاری کردم که بتونی فقط و فقط با انجام این 2 تا راه حل معجزه آسا اعتماد به نفست در زبان و صحبت کردن به زبان انگلیسی رو 10 برابر کنی.

بعد از تماشای این ویدئو می تونی با استفاده از دکمه دانلود، فایل متنی و صوتی این مطلب رو دانلود کنی و برای همیشه با خودت داشته باشی و موقع نیاز حتی بدون اینترنت هم از اون استفاده کنی.

 
 

 امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشی.

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز      

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

مؤثرترین روشی که برای یادگیری لغات انگلیسی می شناسم!!!

دوست عزیزم سلام

امیدوارم در تمام لحظات عمرت شاد و پیروز و موفق باشی…

تمام زبان هایی که در دنیا می شناسم و یا با اونا کار کردم، همگی در مرحله اول از حروف و بعد از آن از کلمات تشکیل شده اند.

در واقع لغات هر زبان پایه ای ترین قسمتی هستند که هر کسی که قصد یادگیری زبان رو داره باید به اون مسلط باشه.

ولی می دانی مشکل کجاست؟؟؟

مشکل اینجاست که وقتی تعداد کمی لغت از یک زبان یاد می گیریم دیگه به فکر افزایش دایره لغتمان نیستیم و همین کار هم باعث می شه تا دایره لغت خیلی کمی در اون زبان داشته باشیم. این بخاطر اینه که وقتی بطور مستقیم لغت ها رو یاد نمی گیریم، تعداد کمی لغت بطور غیر مستقیم وارد ذهن ما می شه. (منظورم از غیر مستقیم، خوندن کتاب و دیدن فیلم و… به زبانی که داریم یاد می گیریمه.)

کجا دچار دردسر می شیم..

وقتی لغات کمی از یک زبان در ذهن ما باشه. (در تمام این مقاله و مقاله های دیگه منظورم از ذهن، ذهنِ بلند مدت ماست نه ذهن کوتاه مدت. چون این ذهن بلند مدته که یادگیری ما رو گسترش میده ولی ذهن کوتاه مدت فقط از یادگیری لحظه ای مطالب خوشحال میشه و بعد از مدت کوتاهی اون مطلب رو فراموش میکنه.) پس اگه لغت های کمی از یک زبان در ذهن ما باشه در همه قسمت های اون زبان دچار مشکل می شیم و نمی تونیم کاری از پیش ببریم.

فکر کن با یه نفر در حال مکالمه هستی یا داری یه متنی رو می خونی و یا داری یه مطلب به زبان انگلیسی می نویسی، و یهو می بینی که هیچ لغتی تو ذهنت نیست و به اصطلاح خودمون “ذهنت کاملا خالی کرده.”

اگه این اتفاق موقع تمرین برات افتاد هیچ موردی نداره، ولی اگه تو امتحانی که برات خیلی مهمه تمام ذهنت خالی بشه و حتی یه کلمه هم یادت نیاد چی؟

 

بزار کمی کمکت کنم…

اون فرصتی که بعد این امتحان و قبول شدن در اون منتظرش بودی، از بین میره. به همین راحتی. شخصی که ارتباطت با اون کل زندگی و کارتو عوض می کرد و درآمدتو بالاتر می برد، از دستت میره. به همین آسونی.

یه کاری که من می تونم برات بکنم.

من می تونم یه کار خیلی خوب برات انجام بدم. اونم اینه که می تونم بهترین و مرثرترین روش یادگیری لغات انگلیسی که لغت ها رو در ذهن و حافظه بلند مدتت ثبت می کنه رو بهت یاد بدم .

منظورم از تثبیت در حافظه بلند مدت اینه که: بتونی تعداد خیلی زیادی از لغت ها رو برای مدت طولانی در ذهنت داشته باشی و اونا رو فراموش نکنی، و همچنین هر لحظه که نیاز داشتی تا از این لغات استفاده کنی براحتی به ذهنت بیان و از اینکه به این راحتی می تونی از اونا استفاده کنی لذت ببری.

کاری که تو این ویدئو به خوبی انجام دادم…

این همون کاریه که تو این ویدئو انجام دادم. یعنی بطور کامل این مساله و یادگیری لغات انگلیسی رو بررسی کردم و دلایل فراموشی اونا رو کامل توضیح دادم، و در آخر ویدئو یه راه حل خیلی عالی ارائه دادم که بتونی با استفاده از اون برای همیشه این مشکل رو حل کنی.

بعد از تماشای این ویدئو می تونی با استفاده از دکمه دانلود، فایل متنی و صوتی این مطلب رو دانلود کنی و برای همیشه با خودت داشته باشی و موقع نیاز حتی بدون اینترنت هم از اون استفاده کنی.

 

 
 

 

 امیدوارم که از این مطلب هم لذت برده باشی.

 

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز      

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

مشکل کُشنده ای که در یادگیری همه بخش های زبان داریم!!!

مشکل کُشنده ای که مانع یادگیری همه بخش های زبان میشه!!!

دوست خوبم سلام..

امیدوارم لحظات زندگیت همونجور که آرزو داری پر از خوشی و پیروزی باشه.

 

 چند روز پیش به همه دوستان عزیزم که عضو خانواده بزرگ جادوی زبان هستن ایمیل هایی فرستادم و ازشون خواستم که حسشون از یادگیری کامل زبان رو بهم بگن و بهم بگن که چه مشکلی باعث می شه تا نتونن زبان رو کامل یاد بگیرن و این حس عالی رو تجربه کنن…

خدا رو شکر می کنم که خیلی از عزیزان تو این نظر سنجی شرکت کردن، و احساس خودشون و مشکل اصلی خودشون رو با من در میان گذاشتن.

 

از امروز و در این مجموعه چند قسمتی راه حل های این موانع و مشکلات که باعث می شه خیلی از دوستان نتونن در زبان پیشرفت خوبی داشته باشن رو ارائه می دم، تا بتونیم کنار هم این موانع رو از سر راه برداریم و بتونیم بیشتر و بیشتر در زبان انگلیسی پیشرفت کنیم و به نتیجه عالی برسیم و بهترین تجربه ها و حس ها رو تجربه کنیم.

 

یکی از مشکلاتی که مشکل اکثر زبان آموزهاست و ممکنه یکی از مشکلات تو هم باشه اینه که، بعضی ها در یک بخشی از زبان مهارت خیلی خوبی دارن و می تونن براحتی کارهای خودشون رو در اون بخش انجام بدن، ولی در بخش های دیگه مهارت و پیشرفت قابل قبولی ندارن.

 

بطور مثال: بعضیها دایره لغت انگلیسی خیلی خوبی دارن ولی جمله سازی خوبی ندارن، یا در خواندن متن های انگلیسیی عالی هستن ولی نمی تونن خیلی خوب صحبت کنن.

 

همه ما می دونیم که اگه فقط تو یکی از بخش های زبان انگلیسی خوب باشیم ولی در قسمت های دیگه ضعیف باشیم، پیشرفت خوبی در زبان نداریم و مطمئنا تو اون بخش ها نمی تونیم کاری از پیش ببریم. 

 

بیا این داستان رو تصور کنیم:

تو وارد یه کشور انگلیسی زبان می شی یا با یه نفر که انگلیسی بلده روبرو می شی (یه توریست). حالا باید شروع کنی و با اون درباره کشورش و کارش و مسائل مختلف صحبت کنی، ولی تو فقط در نوشتن (writing) مهارت خیلی خوبی داری ولی صحبت کردن به انگلیسی رو بلد نیستی.

تصور کن از همون مطالبی که درباره نوشتن به انگلیسی بلدی برای صحبت کردن هم استفاده کنی.

می دونی حس تو و اون کسی که با اون حرف می زنی چیه؟

مثل یه رباتی هستی که داره برای یه نفر دیگه یه مقاله می خونه و هیچ حسی در جکاتش نیست و اصلا نمی دونه چطوری حرفاش رو شروع کنه، ادامه بده و موقعیت خوبی رو برای مکالمه با اون شخص بسازه. مسلما هیچ کس دوست نداره با کسی که مثل یه رباته مکالمه کنه و دوست نداره حرف هایی که می زنی شبیه به یه مقاله باشه که ربطی به اون موقعیت نداره و جملاتش ربطی به صحبت کردن به انگلیسی نداره.

 

تو می خوای یه شغل عای بدست بیاری ولی نمیشه…

فکر کن برای پیشرفت در کار فعلی خودت نیاز به یادگیری کامل زبان داری یا برای مصاحبه شغلی در شغلی که مدت ها بود دنبالش بودی دعوت شدی…

در این موقعیت می تونی بگی من فقط تو یه بخش زبان خیلی مهارت دارم؟؟

تو واقعا و از ته دل می خوای موقعیت شغلی که آرزوشو داری رو بدست بیاری و نیاز یه مهارت کامل در زبان داری و خیلی خوب می دونی که،  نمیشه فقط با استفاده از یک مهارت این کار رو کرد. و اگه همینطوری و بصورت تک بُعدی در زبان پیش بری همه موقعیت ها رو یکی پس از دیگری از دست میدی. 

 

خبر خوبی برات دارم…

ولی خبر خوب اینجاست که تو تنها نیستی که این مشکلو داره و از اون بهتر اینه که لازم نیست اطلاعاتی که از قبل داری رو کنار بذاری و دنبال اطلاعات جدید برای تقویت مهارت های دیگه خودت در زبان بگردی.

در این ویدئو درباره یکی از مهمترین بخش های زبان صحبت میکنم که اکثر زبان آموزها علی رغم اینکه در بخش های دیگه زبان عالی هستن در این مهارت خیلی ضعیف یا صفر هستن. توضیحات و راه حل هایی که تو این ویدئو ارائه دادم تا امروز به خودم و خیلی از زبان آموزهام کمک کرده تا با استفاده از اطلاعات قبلیشون پیشرفت های خوبی رو در این مهارت اساسی زبان انگلیسی داشته باشیم.

 

بعد از تماشای ویدئو می تونی فایل متنی و صوتی کامل این مطلب رو برای خودت [cp_modal id=”cp_id_1415c”]دانلود کنی تا موقع نیاز براحتی این مقاله رو بطور کامل در دسترست داشته باشی.[/cp_modal] 

 

 


 

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشی.

 

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

 

 

 

 

تقویت Listening

2 روش اعجاب انگیز برای تقویت Listening انگلیسی

 

 

یکی از بزرگترین مشکلا تی که همیشه زبان آموزها رو در مسیر یادگیری زبان با خودش درگیر می کنه اینه که (نمی تونن زبان انگلیسی رو خوب بشنون). و همیشه دنبال راهی هستند که از آن برای تقویت Listening خودشون استفاده کنن تا در این مهارت به سطح عالی برسن.

 

می دانی مشکل از کجاست؟

ما از همان روز اول که داریم زبان رو یاد می گیریم، روی همه توانایی های زبان انگلیسی کار میکنیم، و همین کار هم باعث میشه از هر مهارت یعنی (Speaking, Listening . Reading , Writing) فقط ذره ای را یاد بگیریم، که معمولا در واقعیت کاربرد زیادی برامون نداره.

 

اجازه بده یه سؤال ازت بپرسم؟

تا حالا به این فکر کردی که خیلی ها بعد از گذراندن چندین ترم در دوره های مختلف هنوز هم در یکی از مهارت های زبان مشکل دارن؟ و همیشه می خوان که اون مهارت رو تقویت کنن ولی نمیشه!!!

مثلا یه نفر دوست داره وقتش رو برای تقویت Listening صرف کنه و رو این تواناییش کار می کنه. یا مثلا روی بقیه مهارت ها کار می کنه و می خواد بعدا برای تقویت Listening زمان صرف کنه.

 

در این حالت یه مشکلی پیش میاد..

مشکل اینه که وقتی مهارت های دیگه ات داره تقویت می شه و هیچ زمانی برای تقویت Listening صرف نمی کنی، این مشکل تا لِول های بالاتر با تو هست و یه روزی تو رو دچار مشکل می کنه.

 

بیا باهم تصور کنیم که…

تو یک موقعیتی قرار داری که باید به یه فایل صوتی انگلیسی گوش کنی و اونو برای دیگران بازگو کنی، یا داری با یه نفر که می دونه تو داری کلاس زبان میری فیلم زبان اصلی انگلیسی می بینی.

اون ازت می پرسه: این جمله که این شخص الان گفت چی میشه؟

یا می پرسه: معنی این جمله یا کلمه چی میشه؟

اگه متوجه بشی و بهش بگی که بهت تبریک می گم. تو از وقتی که برای تقویت Listening صرف کردی نتیجه گرفتی.

ولی اگه نتونی جواب بدی و نتونی بهش بگی که جی شنیدی، می تونی بهش بگی من با این همه ادعایی که دارم متوجه نشدم اصلا چی گفتن؟؟

فکر نکنم بتونی همچین کاری بکنی…

 

قبول دارم و درکت می کنم..

قبول دارم که کم آوردن پیش دوستان اون هم بعد این همه کلاس و دوره رفتن خیلی بده و روحیه آدمو خراب می کنه. و درک می کنم که آدم تو اون لحظه چه حالی داره.

فکر کن دوستت یا یکی از اعضای خانواده بگن “تو که این همه دوره رفتی وکلاس گذروندی، و الان نمیتونی متوجه این گفته ها بشی”

تو این لحظات آدم دوست داره تا بیشتر از این ضایع نشده اون محلو ترک کنه، یا اینکه از خجالتش نمی دونه چی بگه و حرفو عوض کنه..

ولی با اعتباری که دوستت برات باز کرده بود چیکار می کنی؟

 

من اینجا می خوام یه خبر خوب بهت بدم..

من هم مثل تو قبلا در این موقعیت بودم و واقعا درک می کنم که حالت اون موقع چقد گرفته شده. و من در یکی از این موقعیت های ضایع کننده مشابه،  تصمیم گرفتم که برای همیشه برای تقویت Listening خودم کاری بکنم و تا حدی این مهارتم رو بالا ببرم که با غرور تمام وقتی تو خونه ی فامیل ها و دوستان هستیم بگم فیلم زبان اصلی بیارید نگاه کنیم، ترجمش با من..

 

تو این مقاله هم می خوام از اول راه باهات همراه باشم و این راه حل ها رو مرحله به مرحله در اختیارت قرار بدم تا تو هم مثل من بتونی تو جمع هایی که صحبت از زبان و بلد بود ن زبان میشه حرفی برای گفتن داشته باشی.

 

فکر کن من امروز 2 تا راه حل عالی بهت می دم و تو شروع می کنی و 30 روز با اونها کار می کنی و تمرین می کنی و بعد از 30 روز می بینی که نه تنها خودت رو تقویت کردی، بلکه یه لهجه خیلی خوب هم برای خودت درست کردی که شبیه اونایی که زبان اصلیشون انگلیسیه..

 

 *** البته این هم بهت بگم که هر تمرینی نیازمند زمانه تا نتیجه عالی رو بده، ولی با همین دو تا تمرین کلی از  راه رو طی می کنی و پایه های شنیدارت (Listening) در انگلیسی خیلی قوی می شه. مطمئنم طی کردن ادامه مسیر با راه حل هایی که تو مقالات و ویدئوهای بعدی در اختیارت قرار می دم خیلی راحت تر میشه.

 

تماشای آنلاین ویدئوی کامل بررسی مشکل Listening انگلیسی همراه با

راه حل های اساسی تقویت Listening

 

 

راه حل چیه؟

 1. بعد از این هر کلمه ای رو که می خوای یاد بگیری تو یه دیکشنری خوب ببین و چند بار به تلفظش گوش کن. حالا چند بار هم بعد از شنیدن تلفظش اونو با صدای بلند با خودت تکرار کن. چند بار هم تلفظ رو با صدای آروم یا تو ذهنت تکرار کن.     (البته اگه این کلمه ها جزء کلمات پر کاربرد در انگلیسی باشه بهتره).
 2. از جملات آسون یا متن های آسون که فایل صوتی هم دارن شروع به شنیدن بکن و کلماتی که می شنوی و یا حدس میزنی رو از دیکشنری پیدا کن و طبق مرحله قبل چند بار گوش کن و با خودت تکرار کن. دفت کن و ببین که تلفظ این کلمات تو جمله چه تغییری کرده.

 

می دونم که این کارها نیاز به وقت گذاشتن و تمرین دارن. پس تو می تونی حداقل نیم ساعت در روز رو به این کار اختصاص بدی و نتیجشو ببینی. مطمئنم بعد 30 روز تغییری که تو تلفظ و شنیدنت اتفاق افتاده رو لمس می کنی.

 

تو با این کار  “یک تیر و دو نشان می کنی”. یعنی همزمان که برای تقویت Listening خودت زمان گذاشتی، تلفظت رو هم تقویت کردی.

 

در ویدئویی که تو این صفحه گذاشتم تمام این مراحل و یکی از دلایل اصلی که باعث می شه ما تو شنیدن زبان انگلیسی ضعیف باشیم رو کاملا بررسی کردم که همین تمرین ها هم مربوط به اون دلیله. مطمئنم که با دیدن ویدئو و خواندن کامل این مطلب کاملا متوجه می شی که ایراد از کجاست و باید چیکار کنی تا به نتیجه کامل برسی.

 

و همچنین می تونی (فایل صوتی و پی دی اف) این مقاله رو دانلود کنی و همراه خودت داشته باشی تا هر وقت که لازمش داشتی براحتی از اون استفاده کنی.


 

نظرت رو درباره این مطلب زیر همین پست قرار بده، تا بتونم در جریان مسائل بیشتری قرار بگیرم و همراهت باشم و کمکت کنم تا بتونیم مسائل بیشتری رو با هم حل کنیم.

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری چهارم)

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری چهارم)

۱- پیشوندهایی مانند (dis- ,un- , re)و پسوند هایی مانند (ly, -ment, -ful) را یاد بگیرید.
 در زبان انگلیسی معنی بسیاری از کلمات با اضافه شدن یک پیشوند یا پسوند عوض می شود.حتی بعضی اوقات با اضافه کردن پیشوند ها و پسوند ها نقش کلمه هم عوض می شود(فعل به اسم یا صفت و حتی صفت هم به قید تبدیل میشود).یاد گرفتن اینهاباعث می شود با پیدا کردن ریشه کلمه به معنی لغات پی ببرید ودایره لغات خود را بسازید.

1

۲- زبان انگلیسی بر خلاف ژاپنی و فرانسه،در کلمات از استرس استفاده میکند.
برای لغات جدید تعداد سیلبل ها(هجاها) را حساب کنید و ببینید استرس در کجا قرا دارد.(هجا به مکث های کوچک بین تیکه های کوچک کلمه گفته میشود).در هر کلمه فقط یک استرس وجود دارد و آن هم همیشه روی حرف صدادار است.فعل های دو هجایی یک استرس در هجای دوم دارند مثل (beGIN).اسم های دوهجایی مثل (TEAcher) و صفت های دو هجایی مثل (HAPpy) هم در اول استرس دارند.

2

۳- از روزنامه ها و مجله ها برای پیدا کردن و یادگرفتن جملات مجهول استفاده کنید.
مجلات و روزنامه ها یک منبع خیلی عالی و به روز برای یادگیری لغات و عبارات پر کاربرد و جملات مجهول انگلیسی هستند.روزنامه بخوانید و زیر جملات پر کاربرد خط بکشید و آنها را در مکالمه های خود استفاده کنید.مقاله ها را ازاول بخوانید و جملات مجهول را پیدا کنید.با این کار در مراحل بعدی متوجه اخبار صوتی و تصویری هم میشوید.

6

۴- زبان مادری خودتان را مستقیم به انگلیسی تبدیل نکنید.
برای اینکه از لحاظ روانی هم آماده باشید سعی کنید انگلیسی فکر کنید.با خودتان هم انگلیسی صحبت کنید.البته در خلوت خودتون نه در اتوبوس،چون مردم فکر میکنند شما دیوانه شده اید.بعد از ماهر شدن  هر چه یاد گرفته اید را به دیگران هم انتقال دهید.

1234

۵- شما نمیتوانید انگلیسی را با خواندن کتاب مثل رانندگی کردن با یک ماشین یاد بگیرید.
زبان انگلیسی را فقط با بکار گیری واستفاده از آن می شود یاد گرفت.با دوستان و کسانی که بیشتر با آنها در ارتباط هستید انگلیسی صحبت کنید.اگر از اطرافیانتان کسی هست که زبان بلد است یا در حال یادگیری زبان است با او مکالمه کنید.

diverse-group-of-girls-talking-over-coffee

۶- کامل ترین راه یادگیری گرامر با صحبت کردن است.
از گرامرهایی که یاد میگیرید در جمله سازی های خودتان استفاده کنید.برای راحت تر شدن این کار میتوانید از هر دستور زبان انگلیسی چند جمله بسازید و چند بار تمرین کنید.وقتی جمله های خودتان را آماده و تمرین کنید بدون ترس حرف می زنید.

depositphotos_61886631-do-you-speak-english-sign

۷- یک دفتر یادداشت روزانه برای زبان داشته باشید.
هر روز تعدادی جمله بنویسید و به مرور به بیشتر نوشتن عادت کنید.رفته رفته می بینید که به راحتی از جملاتی که قبلا نوشته و تمرین کرده ایداستفاده می کنید.شما همیشه آماده جمله سازی و صحبت کردن با جملات آماده خودتان هستید.

stock-photo-businesswoman-writing-in-notebook-at-laptop-84994995

۸- تا حالا به این فکر کردید که در وبلاگ خودتان اطلاعاتتتان را به دیگران برسانید؟
شما با داشتن وبلاگ هم توانایی نوشتن و هم  قدرت در کنار هم قرار دادن اطلا عاتتان را کسب می کنید.یادگیری زبان با این روش باعث می شود دیگران هم شما را ببینند و با نظرات خودشان به شما کمک کنند.حتی اگر انتقادی هم باشد یا ایرادی گرفته شود بازهم به پیشرفت شما کمک می کند.

blog_logo_sxc

۹- برای تبدیل شدن به یک نویسنده حرفه ای ایده ها و فکرهای بیشتری را بدون در نظر گرفتن ایرادهای گرامری و املائی روی کاغذ بیاورید.
ابتدا درباره موضوعات مختلف برای خودتان بنویسید بعد روی ساختار درست آنها فکر کنید.و بعد از آن در نوشته نهایی خودتان از گرامر واملای درست استفاده کنید.و در آخرکار هم  کل نوشته را بخوانید و از کسی بخواهید که اشتباهات شما را اصلاح کند.

670px-copyedit-and-proofread-written-work-step-3

۱۰- روی مکثها و تاکیدهای خودتان در جملات هم  تمرکز کنید.
به کلماتی که معنی و مفهوم جمله روی آنها متمرکز است دقت کنید (مخصوصا هنگام شنیدن).بعد از این کلمات مکث کنید.با عوض کردن صدا یا بالا بردن آن نشان دهید تاکیدتان روی کدام کلمه کلیدی است.با این کار میتوانید معنی کلی هر جمله ای که می گویید را عوض کنید و توانایی بالایی از خودتان نشان دهید.به تفاوت این دو جمله در معنی دقت کنید.

                        “A woman without her man is nothing” and “(A woman) without her, man is nothing”

2016-09-13_07-57-02

 

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری سوم)

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری سوم)

۱- عجله ای برای رسیدن و بالا رفتن به یک سطح بالاتر نداشته باشید.
روی سطحی که الان در آن هستید تمرکز کنید. سطح فعلی زبان خود را بسنجید و آن را تکمیل کنید.هیچ عجله ای برای رسیدن به مرحله های بالاتر نداشته باشید.هرساختمان بلندی پی محکمی دارد.

سایت های زیادی برای پیدا کردن سطح زبان وجود دارد.  💡 پیشنهاد ما به شما استفاده از تست تعیین سطح کمبریج است.  😎

10514487_m

۲- بیشتر ازتماشای تلویزیون دی وی دی ها را ببینید.
بهتر است برای بدست آوردن اطلاعاتی که ممکن است در مرحله اول از دست بدهید ،از دی وی دی های آموزشی یا مطالب در درسترس و قابل تکرار شدن استفاده کنید.چون امکان تکرار برای شما مقدور است.برنامه های تلویزیون امکان تکرار و در دسترس بودن را ندارند ولی دی وی دی ها،مخصوصا اگر یادگیری زبان انگلیسی با فیلم را دنبال میکنید امکان برگشت وتکرار به هر بخشی که روی آن تمرکز کرده اید را دارند.

2

۳- تماشای تلویزیون هم میتواند کمک کننده باشد ولی..
تماشای تلویزیون برای زبان آموزان سطوح بالای زبان خوب است و فقط شانس درست شنیدن چیزها را برای بار اول به شما میدهد.تماشای تلویزیون میتواند یک تمرین خوب برای صحبت با بومیان کشورهای انگلیسی زبان باشد،چون شما مجبور نیستید از آنها بخواهید گفته های خود را تکرار کنند.همانطور که اشاره کردیم برای سطوح پایین بهتر است از دی وی دی ها که امکان دیدن و تکرار دارند استفاده کنید.

3

۴- متن های سطح بندی شده را بخوانید.
در هر سطحی میتوانید کتابهای مخصوص خود را پیدا کنید.بهترین راه این است که از کتاب های صوتی استفاده کنید و  روش های یادگیری زبان با کتاب های صوتی را یاد بگیرید.این کار همزمان قدرت شنیدن،خواندن و صحبت کردن شما را تقویت میکند.از سطح خودتان شروع کنید و به مرور سطح خود را بالا ببرید.حالا می توانید کل یک رمان را بخوانید و یک احساس خیلی عالی داشته باشید.

4

۵- کتابهای کودکان کلمات آسانتری دارند واوایل کار یک جایگزین خوب برای متن های سطح بندی شده هستند.
با یاد گرفتن کلمات و عبارت های آسانتر زبان را بهتر و صحیح تر یاد می گیرید.استفاده از عبارات و جملات آسان در گفتگو هم راحت تر است و شما با اعتماد به نفس کامل از آنها استفاده می کنید.گرامر کتاب های کودکان هم آسان است و ترکیب پیچیده ای ندارد و همچنین برای یادگیری و استفاده سخت نیست.

5

۶- هر جا که میتوانید از زبان انگلیسی خودتان استفاده کنید.
فکر میکنید کار راحتی نیست؟فقط کافیست از کلمات و اصطلاحات کوتاه استفاده کنید و به مرور جملات دیگر را به آنها اضافه کنید.با اصطلاحات کوتاه انگلیسی دیگران را تأیید یا رد کنید.این کار باعث می شود دیگران تحسینتان کنند.

3

۷- در مرحله اولِ خواندن،درک معنی عمومی و کلی کافیست.
خواندن کلی یک مطلب به شما این امکان را می دهد که پی ببرید دید گاه کلی متن چه بوده و از آن برای حدس زدن معنی جملات و عبارات استفاده کنید.نگران این نباشید که معنی تک تک کلمات را متوجه نمی شوید.بعد از پیدا کردن معنی کلی برگردید ومعنی کلمات جدید را پیدا کنید.

7

۸- برای هر کلمه ای که در جمله متوجه نمیشوید،به کلمات یا جملات اطراف آن نگاه کنید.
این کار باعث فهمیدن بیشتر متن و بقیه جملات میشود.آنها به شما علامتی برای حدس موقعیت و کلمات  میدهند.سعی کنید معنی کلمات را از متن حدس بزنید.به کل قضیه فکر کنید و حدس بزنید بعد از آن چه اتفاقی ممکن است افتاده باشد و چه جمله ای ممکن است بیاید.ذهن خود را به تکاپو بکشید تا ذهنتان انگلیسی فکر کند.

8

۹- کلمات ریشه ای را یاد بگیرید،آنها به شما کمک میکنند معنی کلمات را حدس بزنید.
کلمات ریشه ای کلماتی هستند که پر کاربردند و معنی  جمله متکی به آنهاست.به عبارت دیگر انگار جمله برای آنها ساخته شده و معنی جمله روی آنها و کلماتی که به آنها مربوط است و بدون آن معنی خاصی ندارد متمرکز شده.همیشه دنبال کلمه کلیدی جمله باشید.با مدتی تمرین به این توانایی میرسید.کلمات مترادف هم کمک زیادی میکنند.
بطور مثال :                                                                               scribe = write                     min = small

9

۱۰- وقتی لغت جدید یاد میگیرید ،به شکل های دیگر آن هم فکر کنید.  

کلمات زیادی در زبان انگلیسی هستند که از یک کلمه ساخته می شوند ولی از نظر شکل ونقش و حتی معنی فرق دارند.یادگیری این شکل های متفاوت کلمات انگلیسی باعث بالا رفتن دایره لغات شما میشود.از طرفی هم بالا بودن دایره لغت باعث اعتماد به نفس شده به شما کمک میکند در هر موقعیتی جمله مناسبی را بسازید.
بطور مثال : شکل های مختلف کلمه    (Beauty)

(Beautiful (adjective), beautifully (adverb), beauty (noun

10

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری دوم)

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری دوم)

 

۱- سعی کنید در یک تست شرکت کنید.
بطور مثال دریکی از امتحانات بین المللی مثل آیلتس (IELTS) یا تافل (TOEFL) یا یکی از آرمونهای دیگر آکسفورد یا کمبریج شرکت کنید.با یک برنامه ریزی خوب برای رسیدن به یک نمره عالی در آن تست تلاش کنید.وقتی ما برای هدفی می جنگیم بیشترین وبهترین تلاشمان را میکنیم.

1

 

۲- بهتره که فقط برای تست دادن مطالعه نکنیم.
به یک تصویر بزرگتر فکر کنید.اگر در یک رستوران یک درخواست خوب بدهید یا در هر موقعیتی آماده جمله سازی و مکالمه باشید چه احساسی به شما دست میدهد؟کیفیت زندگی شما تا چه حد بالا میرود؟کجا و چگونه می توانید از زبانی که خوب یاد گرفته اید استفاده کنید تا حس خوبی به شما دست بدهد؟

2

 

۳- یک هدف بلند مدت برای خودتان تعیین کنید.
یادگیری کامل ۴ مهارت  زبان را بعنوان یک هدف بلند مدت،بطور مثال هدف ۲ ساله در نظر بگیرید. روی آن تمرکز کنید و هر روز قدمی برای رسیدن به  آن بردارید.لازمه رسیدن به هر هدفی سخت کوشی است و یادگیری کامل زبان هم یک هدف است پس سخت تلاش کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

Victory

 

۴- برای خود اهداف کوتاه مدت هم داشته باشید.
هر یک از توانایی ها را به چند قسمت کوچکتر تقسیم کنید (مثال : یادگیری لغت ، جمله سازی و …) و هر وقت که درهر قسمت به توانایی رسیدید و آن را کامل یاد گرفتید به خودتان جایزه بدهید.

4

۵- جوی را درست کنید که دوست دارید زبان را درآن یاد بگیرید.
زبان را به اجبار نیاموزید.طرز فکر و محیط خود را طوری عوض کنید که دوست دارید زبان را در آن  و برای اهداف بزرگ یاد بگیرید.وقتی که به خواست خود و برای هدفی یادمیگیرید بیشتر متمرکز می شوید.

College Student Studying in Library

۶- فکر کنید وببینید چه روشی برای شما مناسب است.
 از امتحان کردن راه های مختلف یادگیری زبان دست بردارید.روش هایی که خسته کننده هست را کنار بگذارید و از روش هایی استفاده کنید که قبلا از آنها نتیجه گرفته اید.مطمئن باشید بهترین راه یادگیری راهیست که شما با آن یاد میگیرید.

6

 

۷- از راهی که برای خود در نظر گرفته اید استفاده کنید.
بهترین شکل مطالعه شما در کجا و به شکلی انجام می شود؟این کار میتواند در یک محیط آرام یا با یک گروه باشد.در محیط خانه یا پارک باشد. این کار میتواند بوسیله حفظ کردن،خواندن ،صحبت کردن ،خلاصه کردن یا سایر روشها باشد.هر کدام از اینها که باشد این شما هستید که باید از آن برای موفقیت استفاده کنید.

6

 

۸- برای یادگیری و رفع اشکال کمک بگیرید.
اگر چیزی را متوجه نمی شوید حتما از کسی بپرسید.از استاد،همکلاسی ها یا دوستان خود کمک بخواهید.درسایت های آموزش زبان عضو شوید و سوالات خود را در انجمن های گفتگو،چت های گروهی یا قسمت دیدگاه ها مطرح کنید.خیلی ها هستند که این اطلاعات را به شما می دهند.

Teacher asking question

۹- مرور کنید!مرور کنید!مرور کنید!
هر روز زمانی را برای مرور چیزهایی که قبلا مطالعه کرده اید اختصاص دهید،حتی اگر در حد ده دقیقه باشد.مطالبی را که یاد گرفته اید در محیط های مختلف امتحان کنید.هر بار که مرور میکنید یک قدم دیگر به یادگیری نزدیک می شوید.

9

۱۰- ایده خوبی به نظر نمی رسد که در یک زمان بیشتر از نیم ساعت بطور کامل مطالعه کنید.
رویه یادگیری خود را به بلوک های بیست و پنج دقیقه ای تقسیم کنید.بین هر بلوک ۳ الی ۵ دقیقه استراحت کنید. بطور مرتب استراحت های کوتاهی  بکنید،نفس تازه ای بگیرید وپاهایتان را دراز کنید و بکشید و یا یک لیوان آب بخورید.این کار از کسل شدن و دست کشیدن از یادگیری  جلوگیری میکند.

leg exercise durrng office work - standing man reading at tablet

 

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری اول)

نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری اول)

 

۱- از اشتباه کردن نترسید و خجالت هم نکشید.
مطمئن و با اعتماد به نفس رفتار کنید.اگر هم اشتباهی بکنید،افرادی که زبان بلدند یا مردم انگلیسی زبان فقط اشتباهات شما را اصلاح میکنند.تا می توانید صحبت کنید،حتی اگر اشتباه باشد و از اشتباهات خود نهراسید.اینو همیشه یادمون باشه اشتباهات بزرگتر ین درس رو بهمون میدن.تا اشتباهی نباشه موفقیتی رقم نمیخوره.                         

 “No mistakes No progress”

1

۲- خود را در محاصره زبان انگلیسی قرار دهید.
خودتان را در محیطی که به زبان انگلیسی صحبت میکنند قرار دهید این جا همان جاییست که بصورت موثر زبان را یاد می گیرید.بهترین راه یادگیری زبان صحبت کردن است. در کشورهای غیر انگلیسی زبان افراد به کمک فایل های صوتی و ویدئویی و کتاب به تقویت زبان خود میپردازند،شما نیز از همان دسته افراد هستید.

2

۳- هر روز تمرین کنید.
برای خودتان یک برنامه یادگیری تنظیم کنید و به آن پایبند باشید.یک برنامه روتین داشته باشید.فرض کنید زبان مثل گلیست که هر روز باید به آن آب بدهید تا خشک نشود.تمرین روزانه مساویست با پیشرفت روز افزون و یادگیری کامل زبان انگلیسی.

3

۴- برنامه یادگیری خود را با خانواده یا یک دوست صمیمی در میان بگذارید.
از آنها بخواهید شما رو به جلو هل بدهند واز توقف شما جلوگیری کنند.این کار باعث میشود خودتان را موظفِ بدانید تا به هدف برسید و هر بار قدمی به جلو بردارید.اگر دوستی دارید که او نیز مثل شما فکر میکند، میتوانید مشوق یکدیگر برای رسیدن به هدف  باشید.

4

۵- روی همه توانایی های کلیدی کار کنید.
(صحبت کردن ،شنیدن ،نوشتن و خواندن).برای پیشرفت در هر زبان نیاز است که روی ۴ مهارت کار کنید.در اول کار از یک توانایی شروع کنید و وقتی که به یک پیشرفت نسبی رسیدید مهارت بعدی را به آن اضافه کنید.

5

۶- یک دفترچه یادداشت برای لغت های جدیدی که یاد میگیرید داشته باشید.
لغت های انگلیسی جدیدی را که یاد میگیرید روی برگه ننویسید چون پراکنده می شود.آنها را در دفتر مخصوص لغت بنویسید.از آنها جمله بسازید و سعی کنید حداقل ۳ بار از آنها در صحبت کردن استفاده کنید.

6

۷- حداقل روزی یکبار به سایت های تست زبان انگلیسی سر بزنید و یک تمرین را کامل کنید.
تمرین روزانه باید روند پیشرفتی داشته باشد و شما با تست کردن هر روزه اطلاعات خود از میزان پیشرفتتان آگاه میشوید.با این کار اعتماد به نفس شما هم بالا میرود.تست  موردنظر در لینک زیر در انتظار شماست.

7

۸- حفظ کردن لیست لغت های هم خانواده  یکی از عمومی ترین راههای یادگیری و بالا بردن دایره لغت برای شرکت در تست هاست.
این کار فقط یک تمرین خوب برای مطالعه های کوتاه مدت است بخاطر اینکه اغلب اوقات اطلاعاتی را که برای امتحان لازم داریم  فقط حفظ میکنیم.ولی این کارهم به نوعی  باعث یادگیری موقعیت استفاده از لغت های انگلیسی می شود.مثال : کلمه اتاق که مربوط به موقعیت خانه است برای این موقعیت و صحبت درباره آن مورد استفاده قرار می گیرد.

8

۹- از زمان بندی بدن خودتان استفاده کنید.
اگر یادگرفتن زبان در ساعات اولیه صبح شما را کسل میکند، یادگیری زبان را به زمان دیگری از روز موکول کنید.اینکه  شما چه زمانی در راحت ترین و  بهترین حالت یادگیری خود هستید خیلی مهم است.آن زمان را پیدا کنید و هر روز در  زمان راحتی وآسایش خود زبان را یاد بگیرید.

9

 

۱۰- معنی کلمات را در جمله یا اصطلاح یاد بگیرید.
اگر بعد از یادگیری کلمه از آن استفاده نکنید فراموش میشود ولی اگرسعی کنید جمله ای که کلمه در آن استفاده شده را یاد بگیرید یا دآوری معنی کلمه خیلی راحت تر می شود تا اینکه فقط خود کلمه را بیاد بیاورید.

10

 

امیدوارم بعد از مطالعه این مطلب قدم های جدید و موثری در راه یادگیری زبان بردارید.

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

انگلیسی فکر کنیم؟ (Thinking In English)

دلایل و روش های فکر کردن به زبان انگلیسی 

thinking  چرا باید انگلیسی فکر کنیم؟

۱- تبدیل سریع جملات و مکالمه سریع

فکر کردن به زبان انگلیسی به این معنی است که، هر جمله یا کلمه ای که معادل آن را به زبان خودمان میدانیم، در همان لحظه و بدون فکر کردن آن را به انگلیسی روان و صحیح تبدیل کنیم و از آن به درستی استفاده کنیم.این کار باعث می شود،در موقعیت های مختلف که نیاز به مکالمه یا نوشتن مطلبی درباره موضوع خاص داریم، همه مطالب مورد نیاز آن را سریعاً به یاد بیاوریم.

۲- بالا رفتن اعتماد به نفس

اگر زبان مادری خود را با سرعت و به درستی به انگلیسی تبدیل کنیم.قدرت و اعتماد به نفس ما برای روبرو شدن و برقراری ارتباط با توریست ها و افراد انگلیسی زبان بالا میرود.با این کار ترجمه جملات انگلیسی هم برای ما آسان می شود و فکر کردن به معنی جملات و عباراتی که می شنویم یا می خوانیم وقت ما را برای جواب دادن تلف نمیکند.

۳- احیا شدن دایره لغت قبلی

یکی دیگر از نتایج فکر کردن به زبان انگلیسی این است که کلمات و دایره لغتی که قبلا یاد گرفته ایم هم خود به خود در ذهن ما مرور می شود و با استفاده از آنها در حین صحبت لذت بیشتری از مکالمه ها می بریم.

۴- یادگیری موقعیت های واقعی با تصویر سازی

همه ما موقعیت ها و جملات استفاده شده در هر موقعیت را به زبان مادری خودمان میدانیم و به درستی از آنها استفاده می کنیم.با تمرین و به دست آوردن توانایی فکر کردن به زبان انگلیسی می توانیم قبل از ورود به موقعیت های مختلف مکالمه آنها را به زبان انگلیسی تصور کنیم.با این کار ساده ولی بسیار کاربردی اتفاقی میافتد که فکر می کنیم ذهن ما از تمام موقعیت ها با جملات و عبارات آنها عکس گرفته است و در مواقع نیاز آن را جلوی چشم ما ظاهر می کند.

روش های فکر کردن به زبان انگلیسی

check_256 تبدیل انگلیسی و فارسی به یکدیگر از همان اول کار

از همان اولین روزهای شروع یادگیری به موقعیت همه چیزهایی که یاد میگرید فکر کنید.از همه آنها در موقعیت های واقعی استفاده کنید.جمله های خود را با ترکیب کلمات انگلیسی و فارسی بسازید و به مرور همه جمله را به انگلیسی بگویید.از کلمات و عبارت هایی که برای تعریف و تبریک و … استفاده می شود در مقابل دوستان و خانواده استفاده کنید.

check_256 ضبط مکالمات روزمره خود و اطرافیان

مکالمه هایی که اطرافتان انجام می شود را ضبط کنید.آنها را روی برگه بنویسید و بعد همه آنها را به انگلیسی روان و درست تبدیل کنید.اگر این کار را برای مدتی ادامه دهید به همه مکالمات روزمره مسلط می شوید.مکالمه ای که انجام میدهید هم با استفاده از زبان درست و اصطلاحات و لغات کاربردی است.

check_256 یادگیری کامل زمانهای انگلیسی

تمام زمان های انگلیسی را با کاربرد و ساختار درست،با روش جمله سازی و سوالی کردن و جواب دادن یاد بگیرید.از آنجا که زبان ها بر اساس زمان ها و ترکیب کلمات در آنها ساخته می شوند،بنابراین زمان ها یکی از قسمت های اصلی زبان را تشکیل می دهند.ساختن جملات درست یکی از بهترین مهارت هایی هست که با کمی تمرین می توان به دست آورد و در تمام زندگی از آن استفاده کرد.

 check_256 تبدیل هر چیزی که می شنویم

هر چیزی که به زبان خودتان می شنوید را به انگلیسی تبدیل کنید.شاید در اوایل کار کمی سخت باشد یا سرعت تبدیل شما با سرعت حرف زدن اطرافیان هماهنگ نباشد ولی به مرور زمان توانایی شما بالا رفته و ذهن شما چند زبانه کار خواهد کرد.حتی اگر تبدیل کردنتان یک کلمه یک کلمه است به این کار ادامه دهید تا تعداد این کلمات بالا رفته و هماهنگی ذهن و زبانتان یکی شود.

check_256 استفاده از فیلم های زبان فارسی با زیرنویس انگلیسی

فیلم های زبان فارسی که به درستی و به انگلیسی روان ترجمه شده اند منابع خوبی برای یادگیری لغات پر کاربرد هستند.همچنین این فیلم ها به ما نشان می دهند که آیا می توانیم قسمتی از جملات را کم کنیم ولی منظور خودمان را کامل برسانیم.با دیدن جملات واقعی می توانیم راه های مختلف بیان یک جمله را هم یاد بگیریم و با داشتن اطلاعات بیشتر راحت تر وارد مکالمه و برقراری ارتباط شویم.فقط کافیست راه های یادگیری زبان با فیلم های فارسی با زیر نویس انگلیسی را یاد بگیرید.

 دو فیلم با زیرنویس صحیح

مارمولک      مارمولک

جدایی نادر از سیمین     جدایی نادر از سیمین

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com