نکات و روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی (سری اول)

 

۱- از اشتباه کردن نترسید و خجالت هم نکشید.
مطمئن و با اعتماد به نفس رفتار کنید.اگر هم اشتباهی بکنید،افرادی که زبان بلدند یا مردم انگلیسی زبان فقط اشتباهات شما را اصلاح میکنند.تا می توانید صحبت کنید،حتی اگر اشتباه باشد و از اشتباهات خود نهراسید.اینو همیشه یادمون باشه اشتباهات بزرگتر ین درس رو بهمون میدن.تا اشتباهی نباشه موفقیتی رقم نمیخوره.                         

 “No mistakes No progress”

1

۲- خود را در محاصره زبان انگلیسی قرار دهید.
خودتان را در محیطی که به زبان انگلیسی صحبت میکنند قرار دهید این جا همان جاییست که بصورت موثر زبان را یاد می گیرید.بهترین راه یادگیری زبان صحبت کردن است. در کشورهای غیر انگلیسی زبان افراد به کمک فایل های صوتی و ویدئویی و کتاب به تقویت زبان خود میپردازند،شما نیز از همان دسته افراد هستید.

2

۳- هر روز تمرین کنید.
برای خودتان یک برنامه یادگیری تنظیم کنید و به آن پایبند باشید.یک برنامه روتین داشته باشید.فرض کنید زبان مثل گلیست که هر روز باید به آن آب بدهید تا خشک نشود.تمرین روزانه مساویست با پیشرفت روز افزون و یادگیری کامل زبان انگلیسی.

3

۴- برنامه یادگیری خود را با خانواده یا یک دوست صمیمی در میان بگذارید.
از آنها بخواهید شما رو به جلو هل بدهند واز توقف شما جلوگیری کنند.این کار باعث میشود خودتان را موظفِ بدانید تا به هدف برسید و هر بار قدمی به جلو بردارید.اگر دوستی دارید که او نیز مثل شما فکر میکند، میتوانید مشوق یکدیگر برای رسیدن به هدف  باشید.

4

۵- روی همه توانایی های کلیدی کار کنید.
(صحبت کردن ،شنیدن ،نوشتن و خواندن).برای پیشرفت در هر زبان نیاز است که روی ۴ مهارت کار کنید.در اول کار از یک توانایی شروع کنید و وقتی که به یک پیشرفت نسبی رسیدید مهارت بعدی را به آن اضافه کنید.

5

۶- یک دفترچه یادداشت برای لغت های جدیدی که یاد میگیرید داشته باشید.
لغت های انگلیسی جدیدی را که یاد میگیرید روی برگه ننویسید چون پراکنده می شود.آنها را در دفتر مخصوص لغت بنویسید.از آنها جمله بسازید و سعی کنید حداقل ۳ بار از آنها در صحبت کردن استفاده کنید.

6

۷- حداقل روزی یکبار به سایت های تست زبان انگلیسی سر بزنید و یک تمرین را کامل کنید.
تمرین روزانه باید روند پیشرفتی داشته باشد و شما با تست کردن هر روزه اطلاعات خود از میزان پیشرفتتان آگاه میشوید.با این کار اعتماد به نفس شما هم بالا میرود.تست  موردنظر در لینک زیر در انتظار شماست.

7

۸- حفظ کردن لیست لغت های هم خانواده  یکی از عمومی ترین راههای یادگیری و بالا بردن دایره لغت برای شرکت در تست هاست.
این کار فقط یک تمرین خوب برای مطالعه های کوتاه مدت است بخاطر اینکه اغلب اوقات اطلاعاتی را که برای امتحان لازم داریم  فقط حفظ میکنیم.ولی این کارهم به نوعی  باعث یادگیری موقعیت استفاده از لغت های انگلیسی می شود.مثال : کلمه اتاق که مربوط به موقعیت خانه است برای این موقعیت و صحبت درباره آن مورد استفاده قرار می گیرد.

8

۹- از زمان بندی بدن خودتان استفاده کنید.
اگر یادگرفتن زبان در ساعات اولیه صبح شما را کسل میکند، یادگیری زبان را به زمان دیگری از روز موکول کنید.اینکه  شما چه زمانی در راحت ترین و  بهترین حالت یادگیری خود هستید خیلی مهم است.آن زمان را پیدا کنید و هر روز در  زمان راحتی وآسایش خود زبان را یاد بگیرید.

9

 

۱۰- معنی کلمات را در جمله یا اصطلاح یاد بگیرید.
اگر بعد از یادگیری کلمه از آن استفاده نکنید فراموش میشود ولی اگرسعی کنید جمله ای که کلمه در آن استفاده شده را یاد بگیرید یا دآوری معنی کلمه خیلی راحت تر می شود تا اینکه فقط خود کلمه را بیاد بیاورید.

10

 

امیدوارم بعد از مطالعه این مطلب قدم های جدید و موثری در راه یادگیری زبان بردارید.

عضویت در تلگرام

موفق و پیروز       

فعال و زبان آموز باشید

jadoyezaban.com

2 پاسخ
 1. علی احمدی
  علی احمدی می گوید

  سلام دوست عزیزمطالب جالب بود.بیشترش برام مفیدبودوتازگی داشت.امیدوارم روزبه روزموفق وپیروزباشی.یاعلی

  پاسخ
  • سجاد اسماعیلی
   سجاد اسماعیلی می گوید

   علی عزیز..
   محبت و همراهیت در سایت و گروه ما باعث دلگرمیه و از حضورت خیلی ممنونم.

   یکی از کارهایی که در سایت انجام می دم اینه که بتونم مطالب رو با زبانی ساده بیان کنم و همچنین از بروزترین مطالب و اطلاعات که همین الان در کشورهای زبان انگلیسی استفاده می شه در مطالبم باشه، با این کار ما تازه ترین و کاربردی ترین مطالب روز زبان دنیا رو یاد می گیریم. به نظر من همه کسایی که به نوعی دست در کار زبان دارن باید همین کار رو انجام بدن و مطالب روز رو با روشی که مناسب زبان اموزهای علاقه مند هست بیان کنن.

   موفق وپیروز
   فعال و زبان آموز باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *